SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wirtualna lekcja z Przemysławem Staroniem na Tęczowy Piątek

W tym roku Tęczowy Piątek - święto akceptacji osób LGBT - odbędzie się 30 października w formule online. W akcję organizowaną przez Kampanię Przeciw Homofobii angażują się Przemysław Staroń i platforma edukacyjna Brainly.

Article

Akcja Tęczowy Piątek jest organizowana przez Kampanię Przeciw Homofobii od pięciu lat. Dotychczas odbywała się w szkołach się w ostatni piątek października, po wcześniejszym ustaleniu formuły przez uczniów, nauczycieli i rodziców.

Celem akcji jest okazanie wsparcia nękanej na co dzień młodzieży LGBT, czyli lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych.   Jak wynika z badań aż 70 proc. nastolatków LGBT ma myśli samobójcze, a blisko połowa z nich zmaga się z objawami depresji.

Młode osoby LGBT regularnie dotyka przemoc motywowana homo- i transfobią, do której w 26 proc. przypadków dochodzi w szkole.

Negatywny wpływ na młodzież LGBT ma dodatkowo pandemia. Jak wskazują tegoroczne badania aż 80 proc. nastolatków LGBT twierdzi, że izolacja w sposób negatywny wpłynęła na ich dobrostan psychiczny, a jedna czwarta bała się uczestniczyć w zajęciach online z obawy przed homofobicznymi rówieśnikami.

KPH organizuje lekcję "Jak nie dać się dyskryminacji", prowadzącym Przemysław Staroń

W tym roku Kampania Przeciw Homofobii postawiła na edukację zapraszając do współpracy Przemysława Staronia.

Nauczyciel Roku 2018 z okazji Tęczowego Piątku przeprowadzi 30 października o godz. 12:00 wirtualną lekcję "Zranieni – ranią, skrzywdzeni – krzywdzą. Jak nie dać się dyskryminacji". Podczas trwających 45 minut zajęć wszyscy chętni dowiedzą się m.in. czym jest dyskryminacja, skąd się bierze, jak są jej przejawy i jakie może mieć konsekwencje, jak skutecznie reagować, gdy obserwuje się dyskryminację, jakie są sposoby, by sobie z nią radzić i gdzie szukać pomocy.  

Lekcja będzie emitowana na żywo równolegle na facebooku Przemka Staronia, facebooku i youtubie Kampanii Przeciw Homofobii oraz na Brainly.pl – platformie edukacyjnej, na której przy okazji Tęczowego Piątku uruchomione zostanie konto KPH, które udzielać będzie eksperckich odpowiedzi dotyczących społeczności LGBT.

W ubiegłym roku Tęczowy Piątek promował spot "Stoję po stronie młodzieży", w którym udział wzięli Majka Jeżowska, Jerzy Radziwiłowicz, Jacek Poniedziałek i Julia Kamińska

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wirtualna lekcja z Przemysławem Staroniem na Tęczowy Piątek

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl