SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Joanna Pawlak ma zapisy na akcje Wirtualnej Polski warte 2,4 mln zł

Prezes spółki Wirtualna Polska Media Joanna Pawlak w ramach programu opcji menedżerskich dokonała zapisów na 24 tys. akcji Wirtualna Polska Holding za cenę wynoszącą 12,3 proc. ich bieżącego kursu giełdowego.

Joanna Pawlak Article

W zeszły piątek Joanna Pawlak dokonała zapisu na 24 058 akcji holdingu Wirtualna Polska po 12,17 zł za sztukę. To realizacja warrantów subskrypcyjnych przyznanych jej w ramach programu opcji menedżerskich.

W piątek na koniec sesji giełdowej kurs Wirtualnej Polski wynosił 99,20 zł. Przy takiej cenie pakiet objęty przez Joannę Pawlak jest warty 2,39 mln zł.

Kapitał Wirtualnej Polski dzieli się 29,19 mln akcji, kapitalizacja wynosi obecnie 2,89 mld zł. Głównymi akcjonariuszami firmy są członkowie jej zarządu: prezes Jacek Świderski, Michał Brański i Krzysztof Sierota. Każdy ma walory stanowiące 12,94 proc. kapitału i dające 18,63 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

Joanna Pawlak w Wirtualnej Polsce od 17 lat

Z Wirtualną Polską Joanna Pawlak jest związana od 2004 roku. Przez wiele lat jako dyrektor pionu marketingu i sprzedaży zarządzała strategią sprzedażową i marketingową, a w 2014 roku, po przejęciu firmy przez Grupę o2, objęła funkcję wiceprezesa ds. sprzedaży i marketingu.

Stanowisko prezesa Wirtualna Polska Media, jednej z największych spółek zależnych Wirtualna Polska Holding, objęła wiosną 2018 roku, zastępując Jacka Świderskiego.

Przed pracą w WP Joanna Pawlak była związana z agencją reklamową McCann Erickson i Telewizją Polską (jako kierownik marketingu w biurze reklamy).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W czwartym kwartale ub.r. holding Wirtualna Polska osiągnął wzrost przychodów sprzedażowych o 15,2 proc. do 218,46 mln zł oraz zysku netto z 26,86 do 40,05 mln zł. Wskutek spadków zaraz po wybuchu epidemii całoroczne wpływy zmalały o 10,8 proc., natomiast zysk netto zwiększył się.

Według badania Mediapanel w marcu br. serwisy i aplikacje internetowej Wirtualnej Polski zanotowały 21,93 mln użytkowników i 75,1 proc. zasięgu. Do firmy należy też Telewizja WP nadawana m.in. w naziemnej telewizji cyfrowej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Joanna Pawlak ma zapisy na akcje Wirtualnej Polski warte 2,4 mln zł

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PiS
Prawe to i Sprawiedliwe. Jest wazna to ma! Genialny strategy, mega mozg. Brawo. Tak trzyamc
5 4
odpowiedź
User
Pracownik WP
Wstrętna baba, która sprzedała swój wierny zespół, żeby za wszelka cenę utrzymać się przy korycie. Wielka zwolenniczka PiS-u biegającą co niedziela do kościoła. Może teraz przestanie się tak garbić, bo żal patrzeć
0 0
odpowiedź