SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wirtualna Polska zainwestuje 10 mln zł w Modern Commerce

Wirtualna Polska Holding złożyła deklarację kupna 18,52 mln akcji spółki Modern Commerce, nowego właściciela marki Moliera2.com.

Article

Notowana na rynku NewConnect Modern Commerce, przeprowadza właśnie emisję akcji w celu m.in. sfinansowania przejęcia platformy mody luksusowej Moliera2.com. W ramach tej emisji 18,52 mln akcji kupi Wirtualna Polska Holding, po cenie emisyjnej 0,54 zł za akcję.

- Największy portal horyzontalny w Polsce, a równocześnie jeden z liderów rynku e-commerce uwierzył w nasz projekt i chce być jego częścią. Z Wirtualną Polską widzimy duże synergie na poziomie operacyjnym, marketingowym i rozwoju projektu Moliera2.com - komentuje Maciej Tygielski, członek zarządu Modern Commerce.

Marcin Michnicki, dotychczasowy główny akcjonariusz Modern Commerce, złożył deklarację nabycia około 12,96 mln akcji, po tej samej cenie co WP Holding.

Pozyskanie do inwestycji WP Holding ma umożliwić Modern Commerce wzmocnienie w segmencie sprzedaży internetowej mody luksusowej.

- Wirtualna Polska Holding jest już obecna w szerokim e-commerce odzieżowym poprzez Domodi. Zakup akcji Modern Commerce to inwestycja w segment odzieży luksusowej, niedostępnej na naszej platformie. Inwestycja ma charakter długoterminowy, będziemy się przyglądać rozwojowi segmentu luxury fashion w Polsce i podejmować dalsze decyzje co do ewentualnych zmian naszego zaangażowania kapitałowego w przyszłości - informuje Wirtualnemedia.pl Agata Chaber z biura prasowego WP.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W pierwszym kwartale br. holding Wirtualna Polska osiągnął wzrost przychodów o 19,4 proc. do 178,93 mln zł oraz zysku netto z 7,25 do 27,29 mln zł. Mocno urósł pion internetowy, natomiast zmalały wyniki Telewizji WP.

Pod koniec czerwca firma z zeszłorocznego zysku wypłaciła 45,3 mln zł dywidendy, po 1,55 zł na akcję.

Modern Commerce nowym właścicielem Moliera2.com

W maju br. Modern Commerce ogłosiła 100 proc. udziałów spółki IT Fashion Polska Group & Partners, właściciela marki Moliera2.com za 100 mln zł. Równolegle zostaną przejęte pozostałe udziały należącej do Grupy spółki Mamissima z ekskluzywnymi produktami dla dzieci.

W pierwszym etapie transakcji spółka przejmie 80 proc. udziałów w IT Fashion Polska Group & Partners, z czego 60 proc. udziałów zostanie nabytych za 60 mln zł, a 20 proc. udziałów zostanie wniesionych tytułem wkładu niepieniężnego na poczet podwyższonego kapitału zakładowego spółki.

Modern Commerce sfinansuje przejęcie właściciela marki Moliera2.com poprzez emisje akcji, o której zdecydowało zwyczajne walne zgromadzenie zwołane na 16 czerwca br. Zgodnie z propozycjami uchwał emisja obejmie do 190 mln akcji.

Obecnie kapitał Modern Commerce dzieli się na 161,1 mln akcji. W pierwszym kwartale br. firma zanotowała 3,89 mln zł przychodów sprzedażowych i 235 tys. zł zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska zainwestuje 10 mln zł w Modern Commerce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl