SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wirtualna Polska wypłaci 45,3 mln zł dywidendy, dwie nowe osoby w radzie nadzorczej

Akcjonariusze Wirtualnej Polski na walnym zgromadzeniu zdecydowali, że firma pod koniec czerwca wypłaci 45,3 mln zł dywidendy, po 1,55 zł na akcję. Do rady nadzorczej spółki zostały powołane dwie nowe osoby: Katarzynę Beuch i Grzegorza Koniecznego.

Article

45,3 mln zł na dywidendę będzie pochodziło z zysków Wirtualnej Polski z lat ubiegłych. Dzień dywidendy wyznaczono na 22 czerwca, a dzień jej wypłaty - na 29 czerwca.

We wtorek na koniec sesji za akcję Wirtualnej Polski 108,60 zł. Przy taki kursie stopa dywidendy wynosi 1,4 proc.

W ujęciu jednostkowym Wirtualna Polska w ub.r. zanotowała 40,97 mln zł straty netto. Akcjonariusze zdecydowali, że zostanie ona pokryta z przyszłych zysków.

W ujęciu skonsolidowanym holding Wirtualna Polska zanotował w ub.r. spadek przychodów o 10,8 proc. do 632,29 mln zł oraz wzrost zysku netto z 71,13 do 81,7 mln zł.

W ub.r. firma nie wypłaciła dywidendy w związku z niepewnością rynkową po wybuchu epidemii. W 2019 roku przekazała akcjonariuszom 29,06 mln zł (po 1 zł na akcję), w 2018 roku - 27,7 mln zł (po 96 groszy), a w 2017 roku - 31,69 mln zł (po 1,10 zł).

Głównymi akcjonariuszami Wirtualnej Polski są członkowie zarządu spółki: prezes Jacek Świderski, Michał Brański i Krzysztof Sierota. Każdy ma walory stanowiące 12,94 proc. kapitału i dające 18,63 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

Katarzyna Beuch i Grzegorz Konieczny w radzie nadzorczej WP

Akcjonariusze Wirtualnej Polski na kolejną kadencję powołali prezesa Jacka Świderskiego oraz członków rady nadzorczej: przewodniczącego Jarosława Mikosa, Beatę Barwińską-Piotrowską, Mariusza Jarzębowskiego, Piotra Waltera, Aleksandra Wilewskiego i Witolda Woźniaka.

Ponadto do rady nadzorczej spółki powołani zostali Katarzyna Beuch i Grzegorz Konieczny. Katarzyna Beuch od ponad roku jest dyrektorem finansowym w Benefit Systems, odpowiada tam za kontroling, centrum usług wspólnych i podatki. Wcześniej pracowała m.in. w Getin Holding, Santander Consumer Banku i KGHM. Jest członkinią rad nadzorczych spółek Kruk i ATM Grupa.

Grzegorz Konieczny jest szefem działu global emerging markets equities w Gulf International Bank, odpowiada za tworzenie i realizację strategii oraz procesu inwestycyjnego wraz z budową zespołu inwestycyjnego. Wcześniej był związany m.in. z Mobius Capital Partners i przez ponad 20 lat z Franklin Templeton Investments.

W pierwszym kwartale br. holding Wirtualna Polska osiągnął wzrost przychodów o 19,4 proc. do 178,93 mln zł oraz zysku netto z 7,25 do 27,29 mln zł. Mocno urósł pion internetowy, natomiast zmalały wyniki Telewizji WP. Firma chce wypłacić dywidendę - po 1,55 zł na akcję.

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska wypłaci 45,3 mln zł dywidendy, dwie nowe osoby w radzie nadzorczej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl