SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wirtualna Polska chce wypłacić 27,8 mln zł dywidendy, po 96 groszy na akcję

Zarząd Wirtualna Polska Holding zdecydował że spółka ma wypłacić 27,78 mln zł w dywidendzie, po 96 groszy na akcję. Zgodę na to musi jeszcze wyrazić walne zgromadzenie akcjonariuszy firmy, w którym większość głosów ma trzech członków jej zarządu.

od lewej: Krzysztof Sierota, Jacek Świderski, Michał BrańskiArticle

Na 27,78 mln zł przeznaczonych na dywidendę ma złożyć się 7,57 mln zł z zysku Wirtualna Polska Holding w ub.r. oraz 20,2 mln zł z zysków z wcześniejszych lat. Zarząd zaproponował, żeby dzień ustalenia prawa do dywidendy wyznaczyć na 10 lipca br., a dzień wypłaty dywidendy na 20 lipca.

W ub.r. Wirtualna Polska Holding zanotowała wzrost przychodów o 12,2 proc. do 465,61 mln zł oraz spadek zysku netto o 25,7 proc. do 40,03 mln zł.

Pod koniec 2016 roku firma przyjęła politykę dywidendową, zgodnie z którą będzie wypłacać akcjonariuszom maksymalnie 70 proc. swojego skonsolidowanego zysku netto za miniony rok obrotowy. Proponowana kwota dywidendy stanowi 69 proc. zeszłorocznego zysku firmy.

Na wypłatę dywidendy musi zgodzić się jeszcze walne zgromadzenie akcjonariuszy, które zaplanowano na 25 kwietnia. Większość głosów na walnym zgromadzeniu mają członkowie zarządu Jacek Świderski, Michał Brański i Krzysztof Sierota. Do każdego z nich należą akcje stanowiące 13,09 proc. kapitału firmy i dające 18,78 proc. udziałów na walnym zgromadzeniu.

W ub.r. Wirtualna Polska Holding wypłaciła 31,69 mln zł w dywidendzie, po 1,10 zł na akcję (w 2016 roku firma miała 53,85 mln zł zysku netto).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska chce wypłacić 27,8 mln zł dywidendy, po 96 groszy na akcję

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PK
Jacek Świderski, Michał Brański i Krzysztof Sierota dostaną w dywidendzie po 3 636 402 zł. Co daje miesięcznie 303 033 zł - a to tylko premia, za wypracowany zysk.

Przy takich miesięcznych dochodach, nasz premier jawi się jako dziad.
odpowiedź
User
Krasawica
Czyli wielki skok na kasę z kilku lat - a potem to się zobaczy...
odpowiedź
User
wlad
Zapatrzeni w agorę....
odpowiedź