SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wirtualna Polska najczęściej cytowanym medium. Rekord Wirtualnemedia.pl

Serwis Wirtualna Polska jest liderem listopadowego rankingu najbardziej opiniotwórczych redakcji w Polsce, przygotowanego przez Instytut Monitorowania Mediów. Z rekordowym wynikiem w pierwszej piętnastce zestawienia znalazły się Wirtualnemedia.pl.

Article

Jak wynika z najnowszego raportu IMM „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce”, ranking główny za listopad 2021 otwiera portal WP z wynikiem aż 4,6 tys. cytowań. Miejsce drugie należy do stacji RMF FM z liczbą prawie 3,7 tys. wzmianek w innych tytułach, a podium zamyka Onet, na którego informacje dziennikarze innych redakcji powoływali się 2,7 tys. razy. Aż o pięć oczek awansowało Radio ZET.

Do zestawienia ponownie zakwalifikowały się Wirtualnemedia.pl z wynikiem 1068 cytowań.

Wirtualnemedia.pl w czołówce mediów internetowych

To już czwarty miesiąc z rzędu, kiedy tytuł najbardziej opiniotwórczego medium internetowego trafia do Wirtualnej Polski. Redakcja w listopadzie była cytowana przez inne media aż 4,6 tys. razy.

Kolejno w rankingu ponownie uplasowały się serwisy Onet z liczbą 2,7 tys. wzmianek i Interia z wynikiem 1,8 tys. powołań w innych tytułach. Czwarte miejsce na poziomie 1068 powołań utrzymuje portal Wirtualnemedia.pl.

O dwa oczka z wynikiem 761 odwołań awansował natomiast show-biznesowy serwis Pudelek.pl.

W prasie prym wiedzie "Rzeczpospolita" i "Newsweek"

Pierwsze miejsce rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów prasowych listopada 2021 niezmiennie już od ośmiu miesięcy zajmuje "Rzeczpospolita" z liczbą 1551 cytowań.

Na drugim miejscu ze wzrostem o dwa oczka znalazł się "Fakt" z wynikiem 1,3 tys. powołań w innych mediach. Miejsce trzecie należy do "Gazety Wyborczej", na którą inni dziennikarze powoływali się w listopadzie ponad 1,1 tys. razy.

Na miejsce pierwsze kategorii aż o pięć miejsc awansował "Newsweek". Na tygodnik inne media powoływały się 185 razy między innymi w związku z wywiadem z przewodniczącym PO Donaldem Tuskiem, który w rozmowie z redakcją wyznał, że ma plan, który mógłby poprowadzić zjednoczoną opozycję w kierunku zwycięstwa.

Drugie miejsce ze wzrostem o trzy oczka i wynikiem 178 odwołań zajął tygodnik" Do Rzeczy". Na trzecim miejscu ze wzrostem z kolei o jedną pozycję uplasował się tygodnik "Wprost" z liczbą 175 wzmianek w innych mediach. Podium zamyka "Gazeta Polska" (93).

Ranking najbardziej opiniotwórczych miesięczników i dwumiesięczników otwiera  "Press". Miejsce drugie z wynikiem 102 wzmianek w innych tytułach mediowych zajmuje magazyn "Forbes". Na trzecim miejscu znalazł się "Twój Styl" na poziomie 70 odwołań w innych mediach.

TVN24 najbardziej opiniotwórczą telewizją, RMF FM radiem

Kolejny miesiąc z rzędu miejsce pierwsze kategorii najbardziej opiniotwórczych stacji telewizyjnych należy do redakcji TVN24 (2,5 tys. cytowań), drugie do Polsat News (1,8 tys.) i trzecie do TVN (1,1 tys.).

Miejsce pierwsze najbardziej opiniotwórczego medium radiowego w Polsce niezmiennie utrzymuje stacja RMF FM, na którą w listopadzie dziennikarze innych tytułów mediowych powoływali się prawie 3,7 tys. razy. Druga pozycja należy do Radia Zet, do którego inne media odnosiły się w listopadzie 1,9 tys. razy. Trzecią pozycję ponownie zajmuje Polskie Radio 24.

Najbardziej opiniotwórcze media ekonomiczne i biznesowe

Podium najbardziej opiniotwórczych tytułów prasowych o profilu ekonomiczno – biznesowym za listopad niezmiennie tworzą redakcje "Rzeczpospolitej", "Dziennika Gazety Prawnej" i"Pulsu Biznesu".

Wśród portali internetowych najczęściej cytowano kolejno: Money, Businessinsider, Bankier, 300gospodarka i Wnp.

Radio Wrocław wraca na pozycję lidera kategorii mediów regionalnych

Ze wzrostem o jedno oczko i wynikiem 84 cytowań Radio Wrocław wraca na miejsce pierwsze rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów regionalnych listopada 2021. Na stację dziennikarze innych redakcji w kraju głównie powoływali się w związku z rozmową Radia Wrocław z wiceministrem edukacji i nauki Marzeną Machałek, która informowała, że w skali kraju wówczas zaszczepionych było około 37 proc. młodych ludzi.

Miejsce drugie należy do Radia Kraków, które w listopadzie cytowano w innych mediach 83 razy. Miejsce trzecie zajmuje stacja Radio dla Ciebie z wynikiem 79 powołań.

Analizę częstotliwości cytowań poszczególnych mediów przez inne media przeprowadzono na podstawie 43 010 przekazów pochodzących z monitoringu prasy, radia i telewizji oraz portali internetowych, w których pojawiały się cytowania ze wskazaniem nazwy mediów prasowych, serwisów internetowych, stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie dotyczy okresu 1-30 listopada 2021 roku

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska najczęściej cytowanym medium. Rekord Wirtualnemedia.pl

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AS
Niech ktoś napisze z czego wynika cytowalność magazynu PRESS. Przecież robota Onet i TVN24, którzy ewidetnie ich promują. Tylko za co?
odpowiedź
User
asd
Rekord WM.... Weeeee już nie bierz człowieku nic z Targowka....
odpowiedź
User
AGATA
Onet , wp są super.Oby tak dalej.
odpowiedź