SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wirtualna Polska nie upadnie?

"Nie wierzę w tę plajtę" - mówi Marek Borzestowski, prezes Wirtualnej Polski

W poniedziałek zarząd portalu Wirtualna Polska złożył wniosek o upadłość. Pomimo tego prezes Borzestowski w wywiadzie dla Gazety Wyborczej wyraził niewiarę w możliwość upadku firmy.

- Jestem przekonany, że do żadnej tragedii nie dojdzie. Będziemy robić wszystko co możliwe, by utrzymać portal w sieci tak długo, aż akcjonariusze się porozumieją lub do momentu wejścia syndyka - mówi Marek Borzestowski.

Borzestowski zapewnia, ze wszystkie najważniejsze usługi portalu takie jak poczta internetowa, strony www i wyszukiwarka, będą funkcjonowały normalnie.

- Poczta elektroniczna to dla nas priorytetowa usługa. Dziennie przez WP przechodzą dziesiątki tysięcy e-maili. Musimy bezwzględnie utrzymywać pocztę, wyszukiwarkę, konta stron internetowych żeby nie zniszczyć majątku spółki. Te usługi są najbardziej chronione. Jeśli WP choćby na tydzień znikła z internetu, to byłaby katastrofa, wartość spółki zostałaby zrujnowana. Do tego nie wolno dopuścić. Dlatego, jeśli tylko będziemy mieli dostęp do internetu, nic takiego się nie stanie - dodaje Borzestowski.

Kilka dni ze spółki odeszło ostatnio kilkanaście osób, a ciagle nie wiadomo co się stanie z pozostałymi 200 pracownikami. Wypłaty za luty mają otrzymać normalnie, gorzej będzie natomiast z wypłatami za marzec.

- Potem, jeżeli przyjdzie syndyk i będzie sprzedawał majątek, pracownicy dostaną ewentualne zaległe wynagrodzenia z tego źródła. Nie będziemy teraz robić jakichś cięć personelu, zwolnień itp. O ile wiem pracownicy są gotowi pracować nawet przez pewien czas bez regularnego wynagrodzenia, byleby nie dopuścić do dewastacji wartości spółki - mówi Borzestowski.

Jak dodaje prezes WP pojawili się już pierwsi kupcy zainteresowani kupnem portalu.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska nie upadnie?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl