SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wirtualna Polska zmienia siedzibę, za wynajem przez 7 lat zapłaci 41 mln zł

Pod koniec br. Wirtualna Polska Holding przeniesie się do nowego biura w kompleksie Business Garden przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie. Za wynajem w latach 2020-2026 zapłaci ok. 41 mln zł.

Kompleks Business Garden przy ul. Żwirki i Wigury w WarszawieArticle

Nowe biuro Wirtualnej Polski będzie mieściło się w siedmiobudynkowym kompleksie Business Garden przy ul. Żwirki i Wigury 16 w Warszawie. Kompleks obejmuje ponad 90 tys. metrów kwadratowych powierzchni biurowej biurowej i użytkowej. W jego skład wchodzą też m.in. restauracje, punkty rekreacyjne, klub fitness i hotel. Właścicielem kompleksu jest firma Vastint Poland.

Wirtualna Polska będzie tam wynajmować powierzchnie biurowe od połowy stycznia 2020 roku. Umowę podpisano na siedem lat, jej wartość wynosi ok. 41 mln zł.

WP wyprowadzi się z biurowca przy ul. Jutrzenki

- Wirtualna Polska rośnie, jesteśmy coraz bardziej wymagający, zwracamy większą uwagę na ekologię i komfort przestrzeni pracy. Dlatego inwestujemy w Obywateli WP. Chcemy, aby byli dumni z tego, gdzie i w jakich warunkach pracują. Zależy nam na ich dobrym samopoczuciu i komforcie - tak przeprowadzkę uzasadnia Iwona Wencel, wiceprezes Wirtualna Polska Holding ds. HR. - Nowy warszawski dom WP będzie miał piękne, zielone otoczenie, sprzyjające kreatywności i będzie spełniał najwyższe standardy dbania o środowisko. Dlatego czas na zmianę - dodaje.

Od ponad czterech lat firma wynajmuje biuro w kompleksie Oxygen Park przy ulicy Jutrzenki 137a. W komunikacie giełdowym podała, że w związku z wcześniejszą niż planowano wyprowadzką z tego budynku „rozpozna w 2019 roku maksymalnie ok 1,5 mln zł dodatkowych jednorazowych kosztów amortyzacji prawa do użytkowania dotychczasowej powierzchni biurowej, wynikających z leasingu finansowego” oraz „przyspieszy amortyzację nakładów poniesionych na adaptacje dotychczasowej powierzchni biurowej, co będzie skutkować zwiększeniem amortyzacji ulepszeń w obcych środkach trwałych w roku 2019 o ok. 1 mln zł”.

Do nowej siedziby Wirtualna Polska będzie się przenosić pod koniec br.

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. Wirtualna Polska Holding osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 20,1 proc. do 393,8 mln zł oraz 49,4 mln zł zysku netto (wobec 30,3 mln zł rok wcześniej). W segmencie internetowym, stanowiącym zdecydowaną większość jej działalności, przychody sprzedażowe zwiększyły się rok do roku o 18,5 proc. do 383,1 mln zł, wpływy gotówkowe - o 22,4 proc. do 367,1 mln zł, a skorygowany zysk EBITDA - o 21,5 proc. do 127,3 mln zł.

W ostatnich latach firma zrealizowała szereg przejęć, przede wszystkim w segmencie e-commerce. Najnowsze z tych transakcji to kupno w grudniu ub.r. za 21,1 mln zł 50,8 proc. udziałów serwisu Superauto24.com agregującego oferty sprzedaży nowych samochodów oraz w październiku za 75 mln zł firmy Extradom.pl sprzedającej projekty architektoniczne.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska zmienia siedzibę, za wynajem przez 7 lat zapłaci 41 mln zł

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
onecik
No pięknie.. robi wrażenie
odpowiedź
User
gste
prawie 500000 zł za miesiąc wynajmu? nie lepiej było kupić sobie biura w jakimś wieżowcu? Ponoć przy srebrnej 16 mają być tanie biura do sprzedaży.
odpowiedź
User
hahaha
wp chce by pracownicy byli dumni z tego gdzie pracują. ok, ale którzy pracownicy? obecni? przecież 70% z nich nie doczeka przeprowadzki do nowego biura.
odpowiedź