SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wirtualna Polska pozyskała kolejne 100 mln zł kredytu na inwestycje

Wirtualna Polska Holding zmieniła swoją umowę kredytową, zwiększając transzę kredytu CAPEX (na inwestycje) o 100 mln zł.

od lewej: Krzysztof Sierota, Jacek Świderski, Michał BrańskiArticle

W grudniu ub.r. Wirtualna Polska zawarła umowę, na mocy której pozyskała do 500 mln zł kredytu na trzy cele: refinansowanie bieżącego zadłużenia (wynikającego głównie z umowy z wiosny 2015 roku), finansowanie bieżącej działalności i kapitału obrotowego oraz finansowanie i refinansowanie wydatków inwestycyjnych.

Kredyt ma zostać spłacony w siedem lat. Udzieliły go firmie banki mBank (jako kredytodawca, organizator finansowania, agent i agent zabezpieczeń) oraz ING Bank Śląski i Bank Pekao SA (jako kredytodawcy).

W poniedziałek Wirtualna Polska poinformowała, że porozumiała się z bankami co do zmiany umowy, w ramach której zwiększono o 100 mln zł dostępną transzę kredytu CAPEX (czyli na wydatki inwestycyjne).

Na koniec br. zobowiązania długoterminowe Wirtualnej Polski wynosiły 329,72 mln zł, wobec 307,29 mln zł na koniec ub.r.

Zdecydowaną większość stanowią kredyty, pożyczki i leasingi, których wartość wzrosła w pierwszej połowie br. o 38,2 proc. do 281,32 mln zł.

W minionym półroczu Wirtualna Polska Holding zanotowała 250,05 mln zł przychodów ze sprzedaży i 27,73 mln zł zysku netto. W segmencie internetowym miała 243,13 mln zł wpływów i 80,37 mln zł skorygowanego zysku EBITDA, a Telewizja WP zanotowała 6,92 mln zł przychodów i 4,4 mln zł skorygowanej straty EBITDA.

Głównymi akcjonariuszami WP są członkowie jej zarządu Jacek Świderski, Michał Brański i Krzysztof Sierota, którzy poprzez spółkę zależną kontrolują akcje stanowiące 39,06 proc. kapitału i dające 56,12 proc. głosów na walnym zebraniu akcjonariuszy.

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska pozyskała kolejne 100 mln zł kredytu na inwestycje

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sandzi
Jedziemy na kreche postaw się A zastaw się wiadomo skąd kasa NA kolejny zakup portalu
odpowiedź