SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa osoba w nadzorze Wirtualnej Polski. Pracuje w funduszu Sorosa

Walne zgromadzenie Wirtualnej Polski Holding powołało do rady nadzorczej Joannę Różycką-Iwan, menedżerkę z powiązanego z George’em Sorosem funduszu Media Development Investment Fund. Miesiąc temu fundusz kupił 0,2 proc. akcji Wirtualnej Polski.

Joanna Różycka-Iwan, fot. Media Development Investment FundJoanna Różycka-Iwan, fot. Media Development Investment Fund

Joanna Różycka-Iwan została powołana na niezależną członkinię rady nadzorczej Wirtualnej Polski Holding. Jako kandydatkę zgłosiła ją spółka Orfe, poprzez którą prezes Wirtualnej Polski Jacek Świderski ma swój pakiet akcji wydawcy (stanowią 12,9 proc. kapitału i 18,6 proc. głosów na walnym zgromadzeniu).

Na walnym zgromadzeniu za powołaniem Różyckiej-Iwan oddano głosy z 28,35 mln akcji Wirtualnej Polski, przeciw byli posiadacze 1,99 mln walorów, a wstrzymali się ci z 1,4 mln akcji.

W radzie nadzorczej Wirtualnej Polski Holding są obecnie Piotr Walter (jest przewodniczącym), Aleksander Wilewski, Katarzyna Beuch, Mariusz Jarzębowski i Grzegorz Konieczny (wszyscy jako członkowie niezależni), a także Grzegorz Konieczny, Beata Barwińska-Piotrowska i Mariusz Jarzębowski.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Joanna Różycka-Iwan z Media Development Investment Fund jest związana od 11 lat. Początkowo zarządzała portfelem inwestycji kapitałowych i dłużnych (o charakterze impact investments) w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej oraz Azji. Obecnie jako chief investment officer odpowiada za globalny portfel inwestycji funduszu.

Wcześniej pracowała w Deloitte i Crido Taxand. Brała udział w pozyskaniu ponad 150 mln euro finansowania na projekty w różnych sektorach.

W pierwszej połowie października Media Development Investment Fund za 6 mln zł kupił akcje stanowiące ok. 0,2 proc. kapitału Wirtualnej Polski Holding. 22 tys. akcji za 2,31 mln zł (po 105 zł za sztukę) fundusz nabył od menedżerów wydawcy: po 6 tys. od Jacka Świderskiego, Michała Brańskiego i Krzysztofa Sieroty (to członkowie zarządu Wirtualnej Polski Holding), a 4 tys. od Joanny Pawlak (to prezeska Wirtualna Polska Media).

W drugim kwartale br. wpływy sprzedażowe holdingu Wirtualna Polska zwiększyły się rok do roku o 35 proc. do 359,56 mln zł. Skorygowany zysk EBITDA wzrósł z 93 do 100,18 mln zł, natomiast zysk operacyjny spadł z 64,54 do 58,63 mln zł, a zysk netto - z 47,58 do 33,59 mln zł, na co wpłynął duży wzrost kosztów amortyzacji i obsługi zadłużenia.

Dołącz do dyskusji: Nowa osoba w nadzorze Wirtualnej Polski. Pracuje w funduszu Sorosa

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
good
Niezależna i powołana... Oksymoron?
odpowiedź
User
PK
Dobry przekaz poleci... Wolne media. Wolne żary!
odpowiedź
User
Soros
Skoro ma dbać o demokrację w mediach to może ktoś w końcu rzetelnie przyjrzy się sprawie która opisywało Okopress? No bo kto poniósł konsekwencje? Nikt
odpowiedź