SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wirtualna Polska: Rafał Warecki, Sebastian Ogórek i Mikołaj Kunica na nowych stanowiskach w serwisach biznesowych

Rafał Warecki został dyrektorem zarządzającym obszaru biznesu i finansów w Wirtualnej Polsce, a pełniący poprzednio tę funkcję Mikołaj Kunica ma być dyrektorem programowym tego obszaru. Natomiast redaktorem naczelnym serwisów Money.pl i WP Finanse został Sebastian Ogórek.

Rafał WareckiArticle

Poprzednio przez prawie rok Rafał Warecki był dyrektorem zarządzającym serwisów motoryzacyjnych i technologicznych. Z Wirtualną Polską jest związany od końcówki 2016 roku, zaczynał jako product director witryn motoryzacyjnych, technologicznych i informacyjnych, a w ub.r. był też prezesem należącej do WP spółki dobreprogramy.

Wcześniej przez 7 lat pracował w spółce Blomedia.pl należącej do Grupy NextWeb Media, która Wirtualna Polska przejęła za 20 mln zł a połowie 2015 roku. Był tam m.in. redaktorem naczelnym serwisów motoryzacyjnych oraz product directorem motoryzacji i nowych technologii.

Na objętym właśnie stanowisku dyrektora zarządzającego obszaru biznesu i finansów w WP Rafał Warecki zastąpił Mikołaja Kunicę, który jest związany z firmą od września ub.r. Pełnił jednocześnie funkcje dyrektora zarządzającego i redaktora naczelnego obszaru biznesowo-finansowego. W lutym br. zaczął prowadzić program „Biznes mówi”.

Teraz Mikołaj Kunica ma objąć nowo utworzone stanowisko dyrektora programowego obszaru biznesu i finansów.

Przed pracą w WP Kunica przez trzy lata był dyrektorem biura komunikacji w Grupie Ergo Hestia, a przez dwa lata dyrektorem ds. komunikacji i PR w spółce Polskie Inwestycje Rozwojowe. Wcześniej przez ponad 10 lar pracował w telewizji, m.in. jako szef zespołu reporterów i gospodarz codziennego programu „Dzień na rynkach” w TVN CNBC (obecnie TVN24 BiS) oraz reporter „Wiadomości” TVP1, „Faktów” TVN i w RTL 7.

- Dostosowaliśmy strukturę obszaru biznes i finanse do celów biznesowych WP Media - tłumaczy te zmiany portalowi Wirtualnemedia.pl MIchał Siegieda, rzecznik prasowy Wirtualnej Polski. - Poszukując ponadprzeciętnie rynkowego wzrostu, powierzyliśmy Rafałowi Wareckiemu stanowisko nowego dyrektora zarządzającego obszaru biznes i finanse. Do tej pory zarządzał obszarem motoryzacji i technologii w WP Media. Jego wiedza i doświadczenie pozwoli na realizację celów biznesowych połączonych obszarów - opisuje.

Z kolei Sebastian Ogórek od września ub.r. był wicenaczelnym Money.pl i WP Finanse, prowadzi też program „Money. To się liczy”. Przedtem przez wiele lat był dziennikarzem i wydawcą w tych serwisach. Natomiast wcześniej pracował m.in. w „Pulsie Biznesu” i Polskim Radiu.

Według badania Gemius/PBI w maju br. Money.pl zanotował 7,14 mln realnych użytkowników i 57,88 mln odsłon, a WP Finanse - 3,93 mln użytkowników i 18,47 mln odsłon.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska: Rafał Warecki, Sebastian Ogórek i Mikołaj Kunica na nowych stanowiskach w serwisach biznesowych

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Aga
Brawo Rafał! Powodzenia
odpowiedź
User
Marta H.
Go Rafał! Super :)
odpowiedź
User
Monika P.
Powodzenia Rafał! Super :)
odpowiedź
User
elosi
Nie znam się na tych korpo-stanowiskach więc niech mi ktoś proszę wyjaśni - po co ma być ten "dyrektor programowy obszaru biznesu i finansów" skoro jest dyrektor zarządzający oraz redaktor naczelny portali? Kto kogo ma tam rozliczać z roboty? Zresztą do zarządzania tam jest chyba z 10(?) dziennikarzy więc po co 3 kierowników?...Nic nie rozumiem ... No chyba że pan red Kunica znudził się już albo stawiał za bardzo panu Machale - trzeba mu więc dać kopa w górę co by nie przeszkadzał. Zarobi chłop trochę a po nowym roku zwolni się go w ramach kolejnej "restrukturyzacji". W sumie szkoda bo to łebski gość, ma wiedzę o gospodarce, umiejętności dziennikarskie oraz ma jaja, ale w tej firmie to chyba niepożądane cechy.
odpowiedź
User
Marcinnn
Ładnie Rafał zbiera różne zabawki po całej wirtualnej, błyskotliwa kariera.
odpowiedź