SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wirtualna Polska sprzedała Favore.pl za milion zł i 2 proc. akcji Fachowcy.pl Ventures

Spółka Fachowcy.pl kupiła od Wirtualnej Polski serwis Favore.pl. Wartość transakcji wyniosła prawie 3 mln zł, z czego ok. 2 mln zł zostało rozliczone w akcjach Fachowcy.pl Ventures przejętych przez Wirtualną Polskę.

Article

Transakcja została przeprowadzona z wykorzystaniem spółki NextField Investments Limited, która kupiła od Wirtualnej Polski 100 proc. udziałów spółki Favore.pl. W rozliczeniu Grupa Wirtualna Polska nabyła akcje Fachowcy.pl Ventures o wartości ok. 2 mln zł, należące do NextField Investments (po cenie 0,68 zł za akcję). Pozostała część ceny została zapłacona gotówką. NextField Investments odsprzedała wszystkie posiadane udziały Favore.pl do Fachowcy.pl Ventures za kwotę równą cenie ich nabycia.

Favore.pl to serwis ogłoszeniowy przejęty przez Wirtualną Polskę pod koniec 2014 roku w ramach kupna Grupy Money.pl. W witrynie ogłaszają się firmy i osoby wykonujące różne usługi. Obecnie Favore.pl ma 897 klientów z abonamentem na dodawanie ofert.

- Przejęcie Favore.pl pozwoli nam na skokowy wzrost liczby klientów abonamentowych. Dodatkowo liczymy, że wielu dotychczasowych klientów Favore.pl skorzysta z naszej podstawowej usługi, automatyzacji obecności w internecie. Bardzo cieszy też, że pozyskujemy bardzo cennego akcjonariusza, którym jest Grupa Wirtualna Polska - komentuje tę transakcję Piotr Surmacki, prezes Fachowcy.pl Ventures.

Firma na początku br. miała 2074 aktywnych umów abonamentowych.

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. Wirtualna Polska zanotowała 292,2 mln zł przychodów ze sprzedaży i 30,7 mln zł zysku netto. W listopadzie ub.r. jej strony i aplikacje miały 20,21 mln realnych użytkowników i 2,92 mld odsłon.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska sprzedała Favore.pl za milion zł i 2 proc. akcji Fachowcy.pl Ventures

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl