SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wirtualna Polska jedynym właścicielem Nocowanie.pl, 4,3 mln zł za 6,2 proc. udziałów

Wirtualna Polska Media porozumiała się co do kupna od Kamila Rucińskiego pozostałych 6,25 proc. udziałów spółki Nocowanie.pl za 4,26 mln zł. W efekcie będzie jedynym udziałowcem Nocowanie.pl.

W połowie 2016 roku Wirtualna Polska Media za 75 proc. Nocowanie.pl wydała 22 mln zł. W maju ub.r. zmieniła harmonogram zakupu pozostałych 25 proc. udziałów Nocowanie.pl: w br. kupiła 10 proc. za 13,47 mln zł, a w 2021 i 2022 roku po 7,5 proc. Wartość tych 15 proc. udziałów oszacowano na ok. 21 mln zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W drugiej połowie czerwca Wirtualna Polska Media przejęła za 9,33 mln zł od Kamila Rucińskiego 8,5 proc. udziałów Nocowanie.pl.

Z kolei Nocowanie.pl na początku października ub.r. wchłonęło należącą do Wirtualnej Polski spółkę eHoliday.pl oraz przeniosło się do nowej siedziby w Lublinie. Z początkiem br. prezesem Nocowanie.pl został Tomasz Machała, a poprzedni szef spółki Kamil Ruciński przeszedł do jej rady nadzorczej.

W kwietniu br. należąca do holdingu Wirtualna Polska spółka Totalmoney.pl przejęła porównywarkę kredytową 17banków.com, płacą 5,94 mln zł. Natomiast spółka Stacja Służew, którą Wirtualna Polska przejęła w maju, zainwestowała 9,31 mln zł w 6,8 proc. akcji podmiotu z branży mediów.

Ponadto Wirtualna Polska Holding zainwestowała 10 mln zł w akcje spółki Modern Commerce, nowego właściciela marki Moliera2.com.

W pierwszej połowie br. przychody Wirtualnej Polski Holding poszły w górę rok do roku o 52,3 proc. do 397,11 mln zł, a zysk netto - z 15,09 do 69,99 mln zł. Wynika to głównie z poprawy sytuacji w reklamie internetowej i turystyce zagranicznej, którą zajmuje się spółka zależna Wakacje.pl.

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska jedynym właścicielem Nocowanie.pl, 4,3 mln zł za 6,2 proc. udziałów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl