SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wirtualna Polska zapłaciła 33,4 mln zł za resztę udziałów Domodi

Wirtualna Polska Holding za 33,4 mln zł kupiła pozostałe 14 proc. udziałów spółki Domodi (należą do niej serwisy sprzedażowe Domodi.pl, Allani.pl i Homebook.pl), stając się jej jedynym właścicielem.

Jacek Świderski, prezes Wirtualna Polska HoldingArticle

We wrześniu 2014 roku Wirtualna Polska za 15 mln zł przejęła 51 proc. udziałów Domodi, do którego należały wtedy serwisy Domodi.pl i Homebook.pl. Rok później firmy wspólnie kupiły za 11,3 mln zł przejęły Allani.pl.

Cena pozostałej części udziałów Domodi była uzależniona od wyników finansowych firmy. W marcu br. Wirtualna Polska zapłaciła 85 mln zł za kolejne 35 proc. udziałów. Teraz na pozostałe 14 proc. wydała 33,4 mln zł.

W komunikacie giełdowym WP zwróciła uwagę, że na obecne przejęcie miała w bilansie zarezerwowane 36,2 mln zł. - W związku z tym w trzecim kwartale 2018 roku w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym Grupy wykazany zostanie przychód z tytułu aktualizacji wyceny zobowiązania do wykupu udziałów niedających kontroli w kwocie 2,8 miliona złotych - podała spółka.

Zakup szybszy niż planowano

Wcześniej zakładano, że pozostałe 14 proc. udziałów Domodi będzie mogło zostać przejęte przez Wirtualną Polskę w przyszłym roku. - – W gronie udziałowców jednomyślnie postanowiliśmy o przyśpieszeniu wykupu. Stało się to możliwe, dzięki wcześniejszemu zakończeniu procesu przekazania zarządu i szybkiemu odnalezieniu się Adama Plony w roli prezesa Grupy Domodi - wyjaśnia Jacek Świderski, prezes Wirtualna Polska Holding.

Adam Plona funkcję prezesa Domodi objął pod koniec marca br.

- Poznaliśmy się z Wirtualną Polską, jako dobrym partnerem w biznesie. Wcześniejsze przejęcia pakietów udziałów zapewniało grupie ciągły rozwój, przy zachowaniu niezależności działania. Dzięki temu wierzę, że Domodi jest w dobrych rękach - dodaje Krzysztof Wierzbicki, wiceprezes i jeden z założycieli Domodi.

W pierwszym kwartale br. Wirtualna Polska Holding zanotowała wzrost wpływów sprzedażowych o 13,8 proc. do 117,81 mln zł oraz 8,33 mln zł zysku netto (wobec 2,98 mln zł rok wcześniej). W segmencie internetowym miała 114,91 mln zł przychodów ze sprzedaży (o 11,9 proc. więcej niż rok wcześniej), w tym 110,89 mln zł wpływów gotówkowych (po wzroście o 17,4 proc. w skali roku), oraz 34,59 mln zł zysku EBITDA (39,5 proc. więcej niż przed rokiem). Natomiast Telewizja WP zanotowała 2,89 mln zł wpływów gotówkowych ze sprzedaży (wobec 879 tys. zł rok wcześniej) i 2,52 mln zł skorygowanej straty EBITDA (rok wcześniej miała 3,96 mln zł straty).

Wyniki finansowe z drugiego kwartału i całego minionego półrocza Wirtualna Polska poda w najbliższy piątek.

Od wiosny 2015 roku WP jest notowana na warszawskiej giełdzie. We wtorek za akcję spółki płacono 55 zł, co dawało kapitalizację w wysokości 1,59 mld zł.

Głównymi akcjonariuszami Wirtualnej Polski są członkowie jej zarządu Jacek Świderski, Michał Brański i Krzysztof Sierota, którzy poprzez spółkę zależną kontrolują akcje stanowiące 39,06 proc. kapitału i dające 56,18 proc. głosów na walnym zebraniu akcjonariuszy. W lipcu br. WP wypłaciła 27,78 mln zł w dywidendy, a w ub.r. - 31,69 mln zł.

Według badania Gemius/PBI w lipcu br. strony i aplikacje Wirtualnej Polski zanotowały 20,94 mln realnych użytkowników i 2,89 mld odsłon.

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska zapłaciła 33,4 mln zł za resztę udziałów Domodi

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
No to klops
To teraz wizjonerzy rozpoczną proces dożynania, pardon optymalizacji domodi :D Kondolencje do Wrocławia haha :D
odpowiedź
User
jan
Przeplacili i to solidnie. Trudno zrozumiec te wszystkie wyrzucone w bloto miliony na TV, domodi, itp.
odpowiedź
User
Robert
To samo pomyślałem, że zostanie to zarżnięte. Coś co było gdzieś obok i fajnie funkcjonowało, a teraz wejdzie wp.pl zablokuje blokowania reklam :) no i...stracą takich jak ja. Tyle. Ale pan ładny na zdjęciu się prezentuje dobrze...
odpowiedź