SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wirtualna Polska złożyła wniosek o upadłość!!!

Zarząd Wirtualnej Polski (WP), firmy zależnej od TP Internet, złożył do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości

Zarząd Wirtualnej Polski (WP), firmy zależnej od TP Internet, złożył do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości, podała Telekomunikacja Polska SA, do której należy TP Internet.

"Powodem złożenia wniosku, wedle oświadczeń członków zarządu Witrualnej Polski, jest niewypłacalność spółki począwszy od dnia 14 lutego 2004 roku. WP od dawna wykazywała słabe wyniki ekonomiczne (straty), co doprowadziło do utraty płynności i zdolności regulowania zobowiązań" - głosi komunikat.

TPSA dysponuje większościowym pakietem akcji WP. Konflikt z grupą akcjonariuszy mniejszościowych kontrolujących 19,5 procent akcji WP, dotyczy ceny po jakiej TPSA ma od nich odkupić akcje. Dwa lata temu, w szczycie internetowego boomu, TPSA podpisała umowę przejęcia kontroli nad Wirtualną z akcjonariuszami mniejszościowymi oraz Prokomem Software. Równocześnie zawarła umowę opcji odkupu reszty akcji, na którą obecnie powołują się akcjonariusze mniejszościowi. Wówczas maksymalna cena odkupu za akcję ustalona została na 66,4 dolara, co wycenia portal na 1,1 miliarda złotych. Na taką waluację nie zgadza się teraz TPSA, która po krachu dotcomów chce za znacznie mniejsze pieniądze wykupić akcje od pozostałych akcjonariuszy WP.

Prokom już odsprzedał swój pakiet, zgadzając się na 15 dolarów za sztukę, co waluuje Wirtualną na poziomie ćwierć miliarda złotych. Mniejszościowi - firmy Key7 i GIF, w których udziały ma jeden z założycieli portalu oraz londyński fundusz Elliott - nie chcą słyszeć o takiej cenie. Jednocześnie spółka z grupy TPSA - TP Internet, która ma około 80 procent kapitału WP (co zresztą mniejszościowi kwestionują) nie zgadza się na podwyższenie kapitału portalu, czego domagają się mniejszościowi.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska złożyła wniosek o upadłość!!!

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl