SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Witold Kołodziejski i Elżbieta Więcławska-Sauk powołani przez Sejm do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Zaproponowani przez PiS kandydaci Witold Kołodziejski i Elżbieta Więcławska-Sauk zostali wybrani przez Sejm do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Nie wybrano żadnego z kandydatów wskazanych przez partie opozycyjne.

Witold Kołodziejski i Elżbieta Więcławska-Sauk Article

Za kandydaturą Witolda Kołodziejskiego głosowało 238 posłów, a przeciw 189. Kandydaturę Elżbiety Więcławskiej-Sauk poparło 237 posłów, a przeciw było 196.

Witold Kołodziejski był już członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w latach 2006-2010, a w latach 2007-2010 pełnił funkcję jej przewodniczącego. Od 1993 roku przez ponad 10 lat pracował w Telewizji Polskiej, był wydawcą i producentem programów „Magazyn Katolicki”, „Credo”, „Otwarte Drzwi” oraz „Między ziemią a niebem”. Od grudnia 2015 roku jest sekretarzem stanu w Ministerstwie Cyfryzacji.

Elżbieta Więcławska-Sauk działa w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich (jest członkiem Najwyższego Sądu Koleżeńskiego), a wcześniej przez wiele lat była związana z TVP Łódź, m.in. jako dziennikarka w latach 1990-2001 tworzyła programy publicystyczne o tematyce społecznej i prawnej, pełniła też dwukrotnie funkcję członka rady programowej stacji. W latach 2001-2005 była posłem, a w latach 2005-2007 senatorem (w obu przypadkach z listy PiS).

Kilka dni temu Kołodziejski, Więcławska-Sauk oraz zaproponowany przez Platformę Obywatelską Jędrzej Skrzypczak uzyskali pozytywne opinie jako kandydaci do KRRiT w sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu. Takich opinii nie otrzymali natomiast Artur Andrysiak i Maciej Siembieda (zgłoszeni przez posłów PSL i Nowoczesnej) oraz Jolanta Wiśniewska (zgłoszona przez posłów Platformy Obywatelskiej).

Sejm wybiera dwóch członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, jeden jest wybierany przez Senat, a dwóch przez prezydenta. W piątek Senat powołał do KRRiT Teresę Bochwic (wskazaną prze senatorów PiS), która otrzymała więcej głosów niż Janusz Daszczyński (zaproponowany przez senatorów PO).

Na początku sierpnia kończy się 6-letnia kadencja obecnego składu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Tworzą go Jan Dworak i Krzysztof Luft (wybrani przez prezydenta), Witold Graboś i Sławomir Rogowski (wybrani przez Sejm) oraz Stefan Pastuszka (wybrany przez Senat). W czerwcu br. Sejm odrzucił sprawozdanie KRRiT za ub.r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Witold Kołodziejski i Elżbieta Więcławska-Sauk powołani przez Sejm do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
prawnik
Bochwic wybrana przez Senat. Też z SDP.

Zanosi się na najbardziej zgraną i jednolitą światopoglądowo KRRiT.
15 8
odpowiedź
User
pr
Szkoda, że nie dokonano wyboru prof. Skrzypczaka. Fantastyczny człowiek i świetny specjalista.
13 9
odpowiedź
User
Pr
Bochwic wybrana przez Senat. Też z SDP.

Zanosi się na najbardziej zgraną i jednolitą światopoglądowo KRRiT.


Można rzec, że będą jak jeden mąż/żona - klepną co tylko w ręce wpadnie.
13 8
odpowiedź
User
Anonim
Klasyczny przechylenie wahadła najpierw PO teraz PIS jeszcze bardziej zagarnia wszystko "dobra zmiana" prysła jak bańka moim zdaniem wszystkie nurty polityczne stowarzyszenia itp powinny mieć swoich reprezentantów w KRRIT tej radzie mediów Narodowych radach TVP i PR jak i innych ciałach cel aby dośjść do władzy i nachapać sie wszytkiego może być zgubny i do glosu beda dochodzic jeszcze gorsze siły jezeli politycy nie zaczna myslec inaczej .
15 8
odpowiedź
User
ani grosza
Żałosne jest to, że wszystkie te persony były związane z mediami państwowymi , czyli w komercji nie osiągnęły niczego. Owszem to są kandydaci ale do tzw rady mediów narodowych - czymkolwiek one są . W KRRiTV powinni być w przewadze ludzie z komercji.
14 8
odpowiedź