SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Witold Kołodziejski został przewodniczącym KRRiT

Witold Kołodziejski został w poniedziałek wybrany na przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Poprzednim szefem KRRiT był Jan Dworak.

Kołodziejski został wybrany na pierwszym posiedzeniu Rady nowej kadencji. Jak poinformowano w komunikacie, podczas posiedzenia nowi członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji spotkali się z członkami ubiegłej kadencji oraz dyrektorami departamentów w Biurze KRRiT, aby omówić najważniejsze kwestie dotyczące pracy urzędu.

12 września 2016 r. prezydent Andrzej Duda powołał w skład Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Janusza Kaweckiego oraz Andrzeja Sabatowskiego; 22 lipca 2016 r. Sejm powołał do KRRiT Witolda Kołodziejskiego i Elżbietę Więcławską-Sauk, a Senat - Teresę Bochwic.

Witold Kołodziejski od 2015 r. do 2016 r. był wiceministrem cyfryzacji; w latach 2006-2010 zasiadał w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji; w październiku 2007 r. został przewodniczącym Rady.

Elżbieta Więcławska-Sauk od 1974 r. pracowała jako dziennikarka TVP Łódź, po wprowadzeniu stanu wojennego została zwolniona z pracy. Powróciła do oddziału łódzkiego Telewizji w latach 90. Była posłanką na Sejm IV kadencji i senatorem VI kadencji z ramienia PiS.

Teresa Bochwic - publicystka, reportażystka, w latach 1989-1991 dziennikarka „Tygodnika Solidarność”, wykładowca. Była represjonowana z przyczyn politycznych za działalność w okresie „Solidarności”. Od 1999 r. jest zatrudniona w Katedrze Zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Janusz Kawecki ma tytuł naukowy profesora, jest dyrektorem Instytutu Mechaniki Budowli Politechniki Krakowskiej. Jako publicysta jest związany z Telewizją Trwam, Radiem Maryja (prowadzi tam audycję „Głos z Krakowa”), „Naszym Dziennikiem” i „Moją Rodziną”. Jest również przewodniczącym Zespołu Wspierania Radia Maryja.

Andrzej Sabatowski w przeszłości był m.in. zastępcą dyrektora ds. finansów i produkcji oraz dyrektorem w TVP Wrocław. Pracował również jako dziennikarz.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma węższe kompetencje niż dotychczas. Obecnie zajmuje się przede wszystkim określaniem warunków prowadzenia działalności przez nadawców, podejmowaniem decyzji w sprawach koncesji na rozpowszechnianie i rozprowadzanie programów oraz ustalaniem wysokości opłat za udzielenie koncesji i opłat abonamentowych.

Nadzór nad mediami publicznymi przejęła Rada Mediów Narodowych, w której składzie znaleźli się Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka, Elżbieta Kruk, Juliusz Braun i Grzegorz Podżorny. Rada przejęła od ministra skarbu kompetencje powoływania i odwoływania władz mediów publicznych. Celem Rady Mediów Narodowych jest określenie strategii wspólnych działań tych mediów i zapewnienie rzetelności ich pracy.

Dołącz do dyskusji: Witold Kołodziejski został przewodniczącym KRRiT

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marketer
to będzie żeś
odpowiedź
User
Gogol
Pięcioro wspaniałych i od razu dylemat: "Co by tu jeszcze spieprzyć?"
odpowiedź
User
Yogi
A najpiękniejszy jest "Zespół wspierania radia maryja". Jeśli coś trzeba wspierać, to znaczy, że to się chwieje, czy też chyli ku upadkowi:)
odpowiedź