SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Witold Kołodziejski został przewodniczącym KRRiT

Witold Kołodziejski został w poniedziałek wybrany na przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Poprzednim szefem KRRiT był Jan Dworak.

Od lewej: Janusz Kawecki, Teresa Bochwic, Witold Kołodziejski, Elżbieta Więcławska-Sauk, Andrzej Sabatowski (fot. KRRiT) Article

Kołodziejski został wybrany na pierwszym posiedzeniu Rady nowej kadencji. Jak poinformowano w komunikacie, podczas posiedzenia nowi członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji spotkali się z członkami ubiegłej kadencji oraz dyrektorami departamentów w Biurze KRRiT, aby omówić najważniejsze kwestie dotyczące pracy urzędu.

12 września 2016 r. prezydent Andrzej Duda powołał w skład Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Janusza Kaweckiego oraz Andrzeja Sabatowskiego; 22 lipca 2016 r. Sejm powołał do KRRiT Witolda Kołodziejskiego i Elżbietę Więcławską-Sauk, a Senat - Teresę Bochwic.

Witold Kołodziejski od 2015 r. do 2016 r. był wiceministrem cyfryzacji; w latach 2006-2010 zasiadał w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji; w październiku 2007 r. został przewodniczącym Rady.

Elżbieta Więcławska-Sauk od 1974 r. pracowała jako dziennikarka TVP Łódź, po wprowadzeniu stanu wojennego została zwolniona z pracy. Powróciła do oddziału łódzkiego Telewizji w latach 90. Była posłanką na Sejm IV kadencji i senatorem VI kadencji z ramienia PiS.

Teresa Bochwic - publicystka, reportażystka, w latach 1989-1991 dziennikarka „Tygodnika Solidarność”, wykładowca. Była represjonowana z przyczyn politycznych za działalność w okresie „Solidarności”. Od 1999 r. jest zatrudniona w Katedrze Zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Janusz Kawecki ma tytuł naukowy profesora, jest dyrektorem Instytutu Mechaniki Budowli Politechniki Krakowskiej. Jako publicysta jest związany z Telewizją Trwam, Radiem Maryja (prowadzi tam audycję „Głos z Krakowa”), „Naszym Dziennikiem” i „Moją Rodziną”. Jest również przewodniczącym Zespołu Wspierania Radia Maryja.

Andrzej Sabatowski w przeszłości był m.in. zastępcą dyrektora ds. finansów i produkcji oraz dyrektorem w TVP Wrocław. Pracował również jako dziennikarz.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma węższe kompetencje niż dotychczas. Obecnie zajmuje się przede wszystkim określaniem warunków prowadzenia działalności przez nadawców, podejmowaniem decyzji w sprawach koncesji na rozpowszechnianie i rozprowadzanie programów oraz ustalaniem wysokości opłat za udzielenie koncesji i opłat abonamentowych.

Nadzór nad mediami publicznymi przejęła Rada Mediów Narodowych, w której składzie znaleźli się Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka, Elżbieta Kruk, Juliusz Braun i Grzegorz Podżorny. Rada przejęła od ministra skarbu kompetencje powoływania i odwoływania władz mediów publicznych. Celem Rady Mediów Narodowych jest określenie strategii wspólnych działań tych mediów i zapewnienie rzetelności ich pracy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Witold Kołodziejski został przewodniczącym KRRiT

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marketer
to będzie żeś
31 13
odpowiedź
User
Gogol
Pięcioro wspaniałych i od razu dylemat: "Co by tu jeszcze spieprzyć?"
43 20
odpowiedź
User
Yogi
A najpiękniejszy jest "Zespół wspierania radia maryja". Jeśli coś trzeba wspierać, to znaczy, że to się chwieje, czy też chyli ku upadkowi:)
44 16
odpowiedź
User
nierob
jakby co to ja jestem przeciw. i nie zgadzam się.
23 15
odpowiedź
User
Marcin
Odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach. Szkoda że ich nie było jak rozdzielali koncesje na MUX 1 i MUX 8....
26 29
odpowiedź