SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Krzysztof Krawczyk odchodzi z rady nadzorczej WP, ma go zastąpić Witold Woźniak

Z funkcji członka rady nadzorczej Wirtualna Polska Holding zrezygnował Krzysztof Krawczyk. Kandydatem do rady został Witold Woźniak, który wcześniej przez kilka miesięcy był doradcą strategicznym firmy.

Krzysztof Krawczyk został członkiem rady nadzorczej Wirtualna Polska Holding wiosną 2015 roku. Pracował wtedy jako partner zarządzający w funduszu Innova Capital, wówczas jednym z głównych akcjonariuszy Wirtualnej Polski.

W radzie nadzorczej Wirtualna Polska Holding są nadal Jarosław Mikos (jako przewodniczący), Beata Barwińska-Piotrowska, Mariusz Jarzębowski oraz, powołani wiosną 2017 roku, Piotr Walter i Aleksander Wilewski.

Kontrolowana przez prezesa Wirtualnej Polski spółka Orfe jako kandydata do rady nadzorczej firmy zaproponowała Witolda Woźniaka. Od października ub.r. Woźniak jest doradcą strategicznym Wirtualnej Polski.

Witold Woźniak od 1999 do połowy 2018 roku był związany z Bauer Media Group. Najpierw był dyrektorem generalnym polskiego oddziału, a potem jego prezesem (do firmy należą m.in. Wydawnictwo Bauer, Grupa Interia i Grupa RMF). Jako przedstawiciel Wydawnictwa Bauer w 2000 roku został członkiem zarządu Izby Wydawców Prasy.

W połowie 2015 roku wszedł do globalnego zarządu Bauer Media Group. Odpowiadał za rynki wschodnie, poligrafię i rozwój nowych obszarów biznesowych, a od maja 2016 roku - także za segment radiowy. Ponadto odpowiadał bezpośrednio za akwizycje i dalszy rozwój biznesowy m.in. Grupy Radiowej RMF, portalu horyzontalnego Interia.pl, porównywarki finansowej Rankomat i E-Broker, sieci agencyjnej SEM/SEO Sunrise System oraz wielu innych przedsięwzięć cyfrowych.

W pierwszym kwartale br. Wirtualna Polska Holding zanotowała spadek przychodów o 4,6 proc. do 149,81 mln zł oraz zysku netto z 14,37 do 7,25 mln zł. W pionie internetowym wpływy firmy zmalały o 6 proc., natomiast Telewizja WP osiągnęła zysk EBITDA.

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Krawczyk odchodzi z rady nadzorczej WP, ma go zastąpić Witold Woźniak

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rh minus
Nie macie korzystniejszego zdjęcia?
0 0
odpowiedź
User
Boli
Lubiłem słuchać jego piosenek
0 0
odpowiedź
User
Jan
Na zdjeciu wyglada jakby mial problemy zdrowotne. Kto robi takie zdjecia?
0 0
odpowiedź