SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wizerunkowa kampania Siemensa

Firma Siemens rozpoczęła kampanię wizerunkową w polskich mediach

Jej celem jest zwiększenie znajomości kompleksowości oferty, nadanie cieplejszego charakteru relacjom z klientami oraz popularyzacja zaangażowania społecznego firmy. Przygotowanie kampanii zostało poprzedzone badaniami wizerunku Siemensa na rynku polskim. Wyniki pozwoliły na dokonanie oceny bieżącej sytuacji firmy oraz pozycji konkurencji. Kampania wystartowała w styczniu i trwać będzie do końca lutego. Jej realizacja została powierzona wybranej w drodze przetargu agencji kreatywnej McCann Erickson oraz współpracującemu z Siemensem na bazie umowy korporacyjnej, domowi mediowemu Media Directions OMD.

Na potrzeby kampanii przygotowano 8 motywów ogłoszeń: 6 branżowych i 2 społeczne, akcentujące zaangażowanie firmy w tworzenie miejsc pracy i we wspieranie społeczności lokalnej. W przygotowanych kreacjach odwołano się do bliskich człowiekowi potrzeb, w których zaspokajaniu technologie Siemensa odgrywają kluczową rolę. Reklamy publikowane są w wybranych tytułach prasy codziennej (Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita) i gospodarczej (Puls Biznesu), popularnych tygodnikach (Polityka, Newsweek, Wprost) i magazynach (Businessman Magazine, Manager Magazine, Forbes Profit) oraz w wielu tytułach prasy fachowej z zakresu teleinformatyki, automatyki i sterowania, energetyki, medycyny, transportu.

Uzupełnieniem kampanii w prasie jest kampania w Internecie, gdzie prezentowane będą różne formy reklamy, stworzone w oparciu o motywy reklam prasowych. Siemens skorzystal również z opcji sponsorowania wybranego programu w programie 2 TVP. Pozwoliło to na emitowanie, w wybranym czasie i programie, krótkiego materiału promocyjnego, tzw. bilboardu sponsorskiego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wizerunkowa kampania Siemensa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl