SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wizz Air z Lufthansa Technik

WIZZ Air, nowe europejskie tanie linie lotnicze podpisały umowę z Lufthansa Technik AG, jedną ze światowych firm świadczących usługi serwisowe, naprawcze i remontowe dla samolotów.

Umowa została podpisana w Hamburgu przez prezesa Wizz Air Józsefa Váradiego i Augusta Wilhelma Henningsena, prezesa Lufthansa Technik AG.

Przez kolejne 5 lat Lufthansa Technik będzie świadczyć pełen zakres usług serwisowych dla floty Airbusów A320 Wizz Air, wykorzystując przy tym swoje systemy: Total Technical Support TTS©, Maintenance Management Services MMS© i Total Component Support TCS®.

Wizz Air otrzyma 6 pierwszych samolotów w ciągu najbliższych 3 miesięcy; kolejne 3 do końca 2004 roku. Flota linii będzie powiększać się o około 10 samolotów rocznie, co zapewni jej dynamiczny rozwój i sprawi, że Wizz Air stanie się przodującą linią lotniczą w regionie.

József Váradi, prezes Wizz Air powiedział:

"To bardzo kompleksowa umowa, której podpisanie zabrało nam kilka miesięcy. Stanie się ona niewątpliwie jednym z głównych kamieni milowych w rozwoju naszej firmy. Możliwości działania Lufthansa Technik są bezkonkurencyjne, i przez to niezwykle ważne dla modelu biznesowego Wizz Air - stawiającego na dostarczanie usług na najwyższym poziomie. Umowa ta zapewni naszej nowoczesnej flocie Airbusów A320 usługi i serwis na najwyższym poziomie, jaki jest obecnie dostępny w przemyśle lotniczym".

August Wilhelm Henningsen, prezes rady nadzorczej Lufthansa Technik dodał:

"Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że Wizz Air wybrał nas na swojego partnera. Będziemy wspomagać go zarówno na starcie, jak i przez kolejne 5 lat. Rynek tanich usług lotniczych rozwija się bardzo prężnie. Wizz Air odgrywa w jego rozwoju bardzo wielką rolę. Jest to nasz pierwszy kompleksowy kontrakt na usługi serwisowe. Czekamy na dalszy rozwój naszych relacji Wizz Air".

Wizz Air to nowe, europejskie tanie linie lotnicze.

Swoją działalność rozpoczną w maju 2004 r., gdy Unia Europejska rozszerzy się o 70 milionów mieszkańców Europy Środkowej. Linie Wizz Air będą latać z wielu baz, ale skoncentrują się przede wszystkim na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej. Region ten stanowi ogromny, jeszcze nieopanowany, rynek dla tanich przewoźników lotniczych. W listopadzie ubiegłego roku linie WIZZ podpisały umowę na założenie swojej bazy operacyjnej w Katowicach - Pyrzowicach. Plany WIZZ zakładają stworzenie w Europie pięciu portów bazowych.

Flotę powietrzną WIZZ utworzy 9 samolotów Airbus A320, mogących zabrać po 180 pasażerów każdy. W kolejnych latach ich liczba będzie wzrastała o 10 każdego roku. Samoloty Wizz Air są doskonale przystosowane do zaoferowania tanich połączeń z Europy Zachodniej do większości krajów przystępujących w maju do Unii Europejskiej. Z 20 samolotami i 10 milionami miejsc, do końca 2005 roku Wizz Air stanie się największym operatorem w regionie.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wizz Air z Lufthansa Technik

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl