SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wkład Coca-Coli w rozwój polskiej gospodarki to ok. 3,6 mld złotych rocznie

Wkład spółek koncernu Coca-Cola - Coca-Cola Poland Services i Coca-Cola Hellenic Bottling Company - w rozwój polskiej gospodarki to ok. 3,6 mld złotych rocznie - wynika z raportu wpływu społeczno-ekonomicznego firmy w 2021 roku.

Article

5760 butelek w godzinę – taką sprzedaż Coca-Cola zanotowała 50 lat temu, gdy w Browarach Warszawskich ruszyła produkcja tego napoju. Przy okazji 50-lecia Coca-Cola, marka podsumowała swoją historię na polskim rynku i podzieliła się najnowszymi danymi dotyczącymi jej wpływu społeczno-ekonomicznego.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/coca-cola-najczesciej-wybierana-marka-dekady

W pierwszym polskim biurze Coca-Cola w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, pracowało zaledwie 15 osób. Dziś, system firm składający się z, zatrudnia blisko 1800 pracowników. Każdy etat w spółkach marki stwarza ponad 5 stanowisk w pokrewnych sektorach, co dziś daje razem niemal 10 tys. miejsc pracy. - podano w raporcie.

Większość produktów sprzedawanych w kraju produkowana jest w Radzyminie, Staniątkach i Tyliczu – zakładach Coca-Cola HBC, które działają w Polsce już od 30 lat. Ich powstanie w latach 90. to początek bezpośredniej działalności inwestycyjnej systemu Coca-Cola na terenie Polski.

Zgodnie z wynikami „Raportu wpływu społeczno-ekonomicznego 2021”, wkład spółek w rozwój polskiej gospodarki to ok. 3,6 mld złotych rocznie. Każda wypracowana przez firmy złotówka, generuje 3,83 zł dochodu w krajowej gospodarce.  

- W ostatniej dekadzie zainwestowaliśmy tu około 1,3 miliarda złotych, poszerzając nasze portfolio, rozbudowując zakłady i modernizując linie produkcyjne. Wszystko po to, by zwiększyć ich możliwości – także te, które pozwalają nam realizować zobowiązania na rzecz środowiska. Planujemy dalszy rozwój i kolejne inwestycje w rozwój produkcji i innowacje, które każdego dnia będą przybliżały nas do osiągnięcia założonych celów zarówno biznesowych jak i tych, które postawiliśmy sobie w ramach misji Zrównoważonego Rozwoju – mówi Jaak Mikkel, dyrektor generalny Coca-Cola HBC Polska i Kraje Bałtyckie.

5 mln złotych na pomoc Ukrainie

Coca-Cola opisała także w raporcie najważniejsze działania charytatywne. Na pomoc uchodźcom z Ukrainy przeznaczono do tej pory tylko w Polsce ponad 5 mln złotych, przeznaczonych głównie na stworzenie przez Polski Czerwony Krzyż czterech punktów recepcyjnych dla uchodźców. W pomoc zaangażowali się też aktywnie pracownicy Coca-Cola – aż 10 proc. z nich regularnie angażuje się w działania w ramach wolontariatu.

W ostatnich latach system Coca-Cola koncentruje się na programach aktywizacji zawodowej, z których do tej pory skorzystało aż 400 tys. młodych osób wchodzących na rynek pracy.

- Polska to dla nas bardzo ważny rynek – jesteśmy tu od 50 lat, tu inwestujemy, zatrudniamy, angażujemy się w życie społeczne. Za nami wiele udanych projektów, które motywują nas do kolejnych działań, które z pewnością dostarczą jeszcze więcej magicznych momentów z Coca-Cola – mówi Natalia Stroe, dyrektor generalna Coca-Cola Poland Services, Polska i Kraje Bałtyckie.


Dołącz do dyskusji: Wkład Coca-Coli w rozwój polskiej gospodarki to ok. 3,6 mld złotych rocznie

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Konsument
Poproszę o taki sam artykuł o Pepsi.
odpowiedź
User
mike
Korporacyjny bełkot w tle ze szklaną butelką która pojawia się sporadycznie i w kosmicznej cenie.
odpowiedź
User
Berni
Pijcie wodę
odpowiedź