SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Właściciel Ciechana chce przeprosin i 100 tys. zł od Instytutu Reportażu za wylewanie piwa

Marek Jakubiak, prezes Browarów Regionalnych, domaga się 100 tys. zł odszkodowania i przeprosin od Instytutu Reportażu, właściciela warszawskiej kawiarni Wrzenie Świata, za demonstracyjne wylewanie piwa Ciechan i zachęcanie do jego bojkotu. Według Jakubiaka to czyn nieuczciwej konkurencji.

Marek Jakubiak, fot. Ciechan / ZelaznaStudio Article

Wylewanie piwa Ciechan właściciele Wrzenia Świata - związani z „Gazetą Wyborczą” reportażyści i dziennikarze Wojciech Tochman, Mariusz Szczygieł i Paweł Goźliński - zorganizowali pod koniec września, w reakcji na głośny wpis Marka Jakubiaka ostro krytykujący Dariusza Michalczewskiego za poparcie dla związków partnerskich. W wylewaniu brali udział inni dziennikarze, m.in. Ewa Wanat i Grzegorz Chlasta z RDC, a o wydarzeniu poinformowało wiele mediów.

Według Marka Jakubiaka to wylewanie, a także zachęcanie przez właścicieli Wrzenia Świata w internecie do bojkotu piwa Ciechan, stanowiło czyn nieuczciwej konkurencji, ponieważ polegało na „deprecjonowaniu produktów browaru i namawianiu do niedokonywania ich promocji czy sprzedaży”.

W konsekwencji producent Ciechana domaga się od Instytutu Reportażu przeprosin na facebookowym fanpage’u lokalu oraz zapłaty 100 tys. zł. na rzecz. Muzeum Powstania Warszawskiego. Zapowiada, że jeśli to nie nastąpi, sprawa zostanie skierowana do sądu.

 
Post użytkownika Wojciech Tochman.

Firma dodaje, że w tamtej sytuacji zostały też naruszone jej dobra osobiste. W tym zakresie rozważa podjęcie dalszych kroków prawnych.

Pismo od producenta Ciechana opublikował na swoim facebookowym profilu Wojciech Tochman. - Spadłem z krzesła - skwitował roszczenia browaru.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Właściciel Ciechana chce przeprosin i 100 tys. zł od Instytutu Reportażu za wylewanie piwa

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
I pięknie:) Gonić lewaków:)
Simon
25 11
odpowiedź
User
Male
Jestem za związkami partnerskimi. Oburzenie właścicieli Wrzenia Świata, a jednocześnie dziennikarzy Gazety Wyborczej powinno teraz przyjąć podobne rozmary w sprzeciwie na traktowanie młodych reportażystów, którzy wybulili krocie czesnego na prowadzoną przez nich szkołę Instytutu Reportażu i teraz mają za półdarmo pracować dla Agory i kilku innych zaprzyjaźnionych wydawnictw, a starym wyjadaczom ukokoszonych w różnych układach podsuwać świeże pomysły.
32 14
odpowiedź
User
kornella
Też spadłam z krzesła. Pan Jakubiak albo taki się urodził (z kompleksami) albo za dużo tego piwa pije. Bo widzę, że coś mu na głowę zaszkodziło.
Panie Jakubiak trochę szacunku dla innych. Chyba za mało Pan po dupie dostał od życia. Skoro Pan dzieli ludzi na lepszych i gorszych. Wstyd mi, że tacy ludzie chodzą i krzyczą. Panie Jakubiak już czas zamilknąc.
25 18
odpowiedź
User
kornella
Pan Jakubiak to chyba na marsie się urodził. Z kosmitami ma kontakt coś patrzę. Panie Jakubiak Pan uczciwej konkurencji szuka? Bycie uczciwym się nie opłaca. Ale chyba Pan to wie najlepiej, podejrzewam.
Pan Jakubiak jest sfrustrowany seksualnie. Tak myślę.
25 15
odpowiedź
User
Polones Copue
Akcja z wylewaniem piwa była głupawa. A teraz okazuje się jeszcze, że trzeba będzie za to rozlane piwo zapłacić drugi raz... Wybitni dziennikarze, a zrobili się na szaro i mogą pójść w skarpetkach przez głupią akcyjkę. O ile się orientuję, dla Instytutu Reportażu 100 tys.zł to kwota astronomiczna, ale może jestem w błędzie.
30 13
odpowiedź