SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Właściciel Ciechana chce przeprosin i 100 tys. zł od Instytutu Reportażu za wylewanie piwa

Marek Jakubiak, prezes Browarów Regionalnych, domaga się 100 tys. zł odszkodowania i przeprosin od Instytutu Reportażu, właściciela warszawskiej kawiarni Wrzenie Świata, za demonstracyjne wylewanie piwa Ciechan i zachęcanie do jego bojkotu. Według Jakubiaka to czyn nieuczciwej konkurencji.

Marek Jakubiak, fot. Ciechan / ZelaznaStudio Article

Wylewanie piwa Ciechan właściciele Wrzenia Świata - związani z „Gazetą Wyborczą” reportażyści i dziennikarze Wojciech Tochman, Mariusz Szczygieł i Paweł Goźliński - zorganizowali pod koniec września, w reakcji na głośny wpis Marka Jakubiaka ostro krytykujący Dariusza Michalczewskiego za poparcie dla związków partnerskich. W wylewaniu brali udział inni dziennikarze, m.in. Ewa Wanat i Grzegorz Chlasta z RDC, a o wydarzeniu poinformowało wiele mediów.

Według Marka Jakubiaka to wylewanie, a także zachęcanie przez właścicieli Wrzenia Świata w internecie do bojkotu piwa Ciechan, stanowiło czyn nieuczciwej konkurencji, ponieważ polegało na „deprecjonowaniu produktów browaru i namawianiu do niedokonywania ich promocji czy sprzedaży”.

W konsekwencji producent Ciechana domaga się od Instytutu Reportażu przeprosin na facebookowym fanpage’u lokalu oraz zapłaty 100 tys. zł. na rzecz. Muzeum Powstania Warszawskiego. Zapowiada, że jeśli to nie nastąpi, sprawa zostanie skierowana do sądu.

 
Post użytkownika Wojciech Tochman.

Firma dodaje, że w tamtej sytuacji zostały też naruszone jej dobra osobiste. W tym zakresie rozważa podjęcie dalszych kroków prawnych.

Pismo od producenta Ciechana opublikował na swoim facebookowym profilu Wojciech Tochman. - Spadłem z krzesła - skwitował roszczenia browaru.