SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Właściciel Gremi Media po dużym wzroście ceny akcji podejrzewa manipulację jego kursem

Firma KCI, większościowy akcjonariusz Gremi Media (wydawcy „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”), zawiadomiła Komisję Nadzoru Finansowego o podejrzeniu manipulacji jej kursem giełdowym. W pierwszym kwartale br. zanotowała wzrost przychodów o 2,8 proc. do 27,51 mln zł i zysku netto z 3,53 do 5,62 mln zł, większość zapewniło Gremi Media.

Grzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCIArticle

W zeszły piątek po południu KCI w komunikacie giełdowym stwierdziło, że tego dnia doszło do „znacznego, istotnie odbiegającego od średniej dziennej w 2020 r., wzrostu ceny akcji spółki”.

W piątek kurs KCI zwiększył się z 60 do 75 groszy, czyli o 25 proc. W ciągu sesji handlowano 778 582 akcjami spółki, obroty wyniosły 578,1 tys. zł.

Według firmy nie było „jakichkolwiek wydarzeń czy okoliczności odnoszących się bezpośrednio do spółki czy jej sytuacji ekonomicznej, których wystąpienie mogłoby powodować w ww. dniach tak istotną zmianę kursu akcji”. Zwróciła też uwagę, że nie publikowała raportów finansowych ani komunikatów mogących wywołać tak duży wzrost ceny akcji.

- Po dokonaniu odpowiednich analiz wewnętrznych, w dniu dzisiejszym spółka skierowała do Komisji Nadzoru Finansowego zawiadomienie o zaistnieniu okoliczności wskazujących na naruszenie zakazu dokonywania manipulacji na rynku lub usiłowania dokonywania manipulacji na rynku - poinformowało KCI.

Podobne zawiadomienie spółka złożyła do KNF w czerwcu 2017 roku. Za to w październiku ub.r. oceniła, że na jej niski kurs giełdowy wpłynęły działania spekulacyjne i hejt wymierzony w jej właściciela Grzegorza Hajdarowicza. - Struktura przychodów i kosztów jest optymalna, działalność operacyjna realizowana była i jest zgodnie z przyjętymi przez walne zgromadzenie strategiami inwestycyjnymi - zapewniły władze spółki.

KCI ze wzrostem przychodów i zysku

W piątek wieczorem KCI opublikowało sprawozdanie finansowe za pierwszy kwartał br. Rok do roku przychody firmy zwiększyły się z 26,75 do 27,51 mln zł, a jej koszty zmalały z 23,35 do 21,16 mln zł, dzięki czemu zysk netto poszedł w górę z 3,53 do 5,62 mln zł.

Zdecydowaną większość działalności KCI stanowi grupa Gremi Media, wydawca m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” oraz większościowy akcjonariusz E-Kiosku. KCI ma ok. 78,03 proc. kapitału Gremi Media, od połowy ub.r. zbyło ok. 6 proc. akcji Gremi Media w ramach nowej strategii.

Segment mediowy KCI zanotował spadek wpływów z 24,66 do 24,41 mln zł oraz zysku netto z 2,89 do 3,53 mln zł. W pierwszym kwartale br. przychody grupy kapitałowej Gremi Media zmalały o 4,2 proc. do 23,53 mln zł, zysk EBITDA - z 4,51 do 4,23 mln zł, a zysk netto wzrósł z 3,08 do 3,54 mln zł.

Z kolei w pionie inwestycyjnym KCI przychody poszły w górę z 2,09 do 3,14 mln zł, a zysk netto z 642 tys. zł do 2,07 mln zł.

Przy kursie 75 groszy kapitalizacja KCI wynosi 51,44 mln zł. Głównymi akcjonariuszami firmy są spółki należące do Grzegorza Hajdarowicza: Gremi Inwestycje (ma 33,11 proc. kapitału) i Gremi International (24,35 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Właściciel Gremi Media po dużym wzroście ceny akcji podejrzewa manipulację jego kursem

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
adaada
bicie piany o 15 groszy,wstyd
odpowiedź
User
Perlator
bicie piany o 15 groszy,wstyd


O ile rozumiem Twoją ignorancję, wszak bycie głupim się zdarza, o tyle fakt, że się nią chwalisz, jest przerażający.
odpowiedź