SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Właściciel TVS Arkadiusz Hołda wśród zatrzymanych przez CBA ws. korupcji

Arkadiusz Hołda, właściciel TVS i uczelni niepublicznej w Katowicach, jest wśród 10 osób zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w ramach śledztwa dotyczącego korzyści majątkowych o wartości prawie 1,9 mln zł.

Arkadiusz Hołda Article

W piątek rano CBA podało, że oprócz właściciela stacji i uczelni (nie wskazano jeszcze, że Arkadiusz Hołda) zatrzymani w tej sprawie zostali wykładowca tej uczelni, przedsiębiorcy z branży deweloperskiej, transportu i logistyki oraz prezes Izby Gospodarczej Transportu Lądowego.

Według ustaleń CBA „w zamian za korzyści majątkowe, w tym rzeczowe i pieniężne, przekazywane bezpośrednio bądź w formie darowizn na rzecz wskazanych fundacji, a także korzyści osobiste zatrzymani załatwiali za pośrednictwem byłego senatora różne sprawy w instytucjach państwowych i samorządowych”. W sprawie chodzi o niemal 1,9 mln zł korzyści majątkowych.

Zatrzymane osoby w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach usłyszały zarzuty korupcyjne, w tym płatnej protekcji oraz wręczania korzyści majątkowych. Jednocześnie agenci CBA wykonali przeszukania w kilkunastu miejscach.

W piątek wieczorem CBA podało, że sąd przychylił się do wniosku prokuratury o aresztowanie zatrzymanych.

Arkadiusz Hołda w oświadczeniu zapewnił, że został zatrzymany tylko "celem złożenia wyjaśnień". - Złożyłem stosowne zeznania w prokuraturze i mam nadzieję, że sprawa zostanie szybko wyjaśniona. Ponadto informuję, że ta sprawa nie ma wpływu na działalność moich firm. Jednocześnie proszę o nieukrywanie mojego wizerunku, ponieważ nie mam sobie nic do zarzucenia. Mam nadzieję, że wkrótce potwierdzi to postępowanie prokuratury - stwierdził.

 

Postępowanie w tej sprawie realizuje krakowska delegatura CBA. Jak podano w komunikacie, „na podstawie materiałów własnych prowadzi postępowanie w sprawie podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji”.

Wcześniej zarzuty w tej sprawie postawiono już 11 osobom, m.in. senatorowi poprzedniej kadencji.

W ub.r. TVS osiągnęła wzrost przychodów o 10,7 proc. do 12,84 mln zł, z czego prawie 70 proc. pochodziło ze sprzedaży czasu reklamowego. Nadawca zarabia też m.in. na usługach produkcyjnych, eventach i szkoleniach. Zysk netto zmalał z 1,62 mln zł do 713 tys. zł.

Arkadiusz Hołda ma 51 proc. udziałów TVS, a 49 proc. należy do Beaty Hołdy.

Dołącz do dyskusji: Właściciel TVS Arkadiusz Hołda wśród zatrzymanych przez CBA ws. korupcji

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kramer
Nie cenzura, tylko znajomość rzeczy. Na wstępnym etapie postępowania w sprawie, a nie - przeciw komu nie podaje się ani inicjałów ani nazwisk. Na tym polega również rzetelne dziennikarstwo.
15 4
odpowiedź
User
Ojoj
Ciekawe, kiedy zabiorą dyrektorów "S" i "K"?
Przecież wiadomo, że maczali w tym swoje brudne łapy
13 5
odpowiedź
User
toni
A w kiedy zatrzymają nad prezesa szamba pisowskiego i prezesa NIK-u, tylko tak pytam.
9 5
odpowiedź