SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

AmRest w końcu wycofuje się z Rosji. Biznes KFC poprowadzi ktoś inny

AmRest, franczyzobiorca należących do amerykańskiej spółki Yum Brands marek KFC, Pizza Hut i Burger King, sprzedaje swój rosyjski biznes KFC firmie Smart Service Nord. W wyniku transakcji spółka otrzyma co najmniej 100 mln euro - podała firma w komunikacie giełdowym.

Article

Z komunikatu giełdowego wynika, że Unirest LLC, spółka pokrewna Yum! Brands Inc., skorzystała z prawa pierwokupu zapisanego był w umowie franczyzowej, na mocy czego jako nabywcę rosyjskiego KFC wyznaczono firmę Smart Service Nord Ltd. transakcję musi jeszcze zatwierdzić rosyjski Urząd Antymonopolowy.

Nowymi właścicielami KFC w Rosji staną się dwaj dotychczasowi franczyzobiorcy – Konstantin Kotow i Andriej Oskolkow.

Koniec AmRest w Rosji

Rosja była dla AmRestu kluczowym rynkiem. Firma miała tam ponad 1000 lokali KFC i 50 Pizza Hut - prawie wszystkie w modelu niezależnej franczyzy. W 2021 r. KFC International otworzyło ponad 2,4 tys. lokali. W Rosji firma Yum Brands  otwerała około 100 nowych restauracji rocznie i spodziewała się kontynuować "podobną strategię ekspansji w przyszłości". 62 proc. restauracji jest zlokalizowanych pomiędzy Sankt Petersburgiem i Moskwą.

##NEWS htt://www.wirtualnemedia.pl/artykul/kfc-i-pizza-hut-w-rosji-amrest ##

W 2021 roku sprzedaż w Rosji (oraz w Armenii i Azerbejdżanie) wyniosła 185,2 mln euro i odpowiadała za ok. 10 proc. sprzedaży grupy. EBITDA na tym rynku wyniosła 41,3 mln euro. Amrest nie jest obecny na Ukrainie.

W marcu po zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę, AmRest Holdings rozpoczął proces zawieszenia działalności marek KFC i Pizza Hut w Rosji.

Dołącz do dyskusji: AmRest w końcu wycofuje się z Rosji. Biznes KFC poprowadzi ktoś inny

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl