SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Właściciel nazwa.pl inwestuje w FileMedic. Powstaje nowy program antywirusowy

Właściciel firmy nazwa.pl Piotr Nowak, został większościowym udziałowcem i prezesem spółki FileMedic, która od ub.r. pracuje nad nowym programem antywirusowym o tej samej nazwie, mającym ukazać się niebawem. Udziałowcem spółki został również Mateusz Sell, wcześniej związany z polskim mks_vir.

Mateusz Sell, syn Marka Sella, autora antywirusa mks_vir, kieruje zespołem pracującym od kilku miesięcy nad programem antywirusowym FileMedic, dedykowanego zarówno użytkownikom prywatnym, jak i firmom i jednostkom administracji publicznej. Obecnie trwają beta testy programu, który został udostępniony w internecie na stronie filemedic.com.

FileMedic Antivirus ma być produktem eksportowym, który trafi do krajów na całym świecie. Spółka informuje, że w tym celu nawiązała kontakty z zagranicznymi dystrybutorami.

Szacuje się, że światowy rynek programów antywirusowych jest wart ok. 20 miliardów dolarów rocznie. Zakładamy, że polski produkt, bazujący na doświadczeniu światowych programistów będzie na tyle konkurencyjny i atrakcyjny dla użytkowników, że nasze plany ekspansji zagranicznej szybko się zmaterializują. Nasza oferta została sprofilowana w taki sposób, aby zainteresować podmioty z sektora MSP i administracji publicznej do używania w pełni polskiego programu – powiedział Piotr Nowak, prezes FileMedic.

Prace nad nowym programem rozpoczęły się od napisania od początku jego kodu źródłowego. Zaangażowanie w projekt międzynarodowych specjalistów pozwoliło nam na wzbogacenie prac o połączone doświadczenia. Posiadamy własne laboratorium antywirusowe oparte o sieci neuronowe, które zajmuje się stałym wyszukiwaniem i identyfikacją najnowszych zagrożeń, tak aby zapewnić stałe bezpieczeństwo komputerom i smartfonom zaopatrzonym w FileMedic Antivirus – dodaje Mateusz Sell, udziałowiec FileMedic.

Dołącz do dyskusji: Właściciel nazwa.pl inwestuje w FileMedic. Powstaje nowy program antywirusowy

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
król julian
Najwyższy czas żeby sukcesy polskich informatyków zostały poszerzone o program antywirusowy, który wydamy również zagranicą - trzymam kciuki
odpowiedź
User
lancer
Warto sprawdzić, choćby z czystego patriotyzmu;) Po krótkim przetestowaniu mogę powiedzieć, że jest nawet dobrze. Ale wiadomo, dopiero wyszła beta więc nie ma co za dużo oczekiwać.
odpowiedź
User
Gucio
Jak dla mnie fajna rzecz, że Polacy sie zajęli czymś takim. Mks_vir był świetny, czas pokaże jaki będzie nowy. Oczekiwania są spore, z mojej strony, ale pozostaje czekać i testować :)
odpowiedź