SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Właściciel pkt.pl i ClearSense z wyższym kapitałem i niższym długiem

Grupa European Directories, do której należą firma pkt.pl i agencja interaktywna ClearSense, odsprzedała kolejną część swoich udziałów funduszowi Triton, który stał się tym samym jej większościowym właścicielem.

Triton wniósł 15 mln euro jako nowy kapitał Grupy European Directories, dzięki czemu jego udziały w Grupie wzrosły do 50,1 proc. Pozostałe 49,9 proc. udziałów zostanie rozłożone proporcjonalnie wśród pozostałych instytucji finansowych kredytujących European Directories. Jednocześnie wartość lewarowania spółki spadła z 893 do 262 mln euro, a łączna wartość długu do zysku operacyjnego zmniejszyła się z 9,6x do 2,8x.

- Dzisiejszy komunikat kończy okres niepewności w European Directories. Chociaż przed firmą nadal stoi przyszłość wymagająca wysiłku, fakt że ustanowiliśmy właściwą strukturę kapitałową oraz przejrzyste zasady organizacji, oznacza, że firma może kroczyć naprzód - przekonuje Paul Walker, ustępujący szef rady nadzorczej European Directories. - Jestem przekonany, że firma odniesie korzyści z doświadczeń funduszy Triton w sferze zarządzania w złożonych strukturach i warunkach ekonomicznych - dodaje.

Co ta informacja oznacza dla kontrolowanych przez European Directories polskich spółek pkt.pl i ClearSense? - Nasze firmy uzyskują silną pozycję do dalszego wzrostu. Porozumienie wzmacnia całą grupę European Directories i oznacza naszą pełną gotowość do sprostania wyzwaniom szybko zmieniającego się i konkurencyjnego rynku - deklaruje Piotr Strzalkowski, prezes pkt.pl oraz ClearSense.

W październiku br. serwisy pkt.pl miały 2,5 mln realnych użytkowników i prawie 14 mln odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz szczegółowe dane), więcej o 225 tys. użytkowników i 3,8 mln odsłon niż rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Właściciel pkt.pl i ClearSense z wyższym kapitałem i niższym długiem

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xxx
Ciekawe dlaczego nie napiszecie z jakimi długami boryka się firma pkt, albo ile jest osób przez nią oszukanych.
0 0
odpowiedź
User
czas
Cała prawda o ClearSens http://index.forum.gazeta.pl/szukaj/forum/clear+sense

naciągacze !!!
0 0
odpowiedź
User
były pracownik
Strzała co ty pieprzysz, ta firma upada, klienci na samą nazwę rzucają słuchawkami, pracownicy uciekają bo w takim zamordyzmie i ciągłym poniżaniu pracownika nie da się funkcjonować - zmuszacie ludzi do oszukiwania klientów, dlatego stworzyliście pseudo markę, która już po 2 latach istnienia ma nie mniej zszarganą opinię niż pkt . Ten traiton powinien wyjebać cały ten zatęchły zarząd ze strzałą na czele w pierwszych dniach kiedy przejęli ten bajzel. Napierdzielanie sprzedaży jak do książki w latach 90. nie może mieć teraz miejsca, zrozumcie to w końcu!

Polecam lekturę for i profili wkurzonych klientów:
https://www.facebook.com/pages/Oszukani-przez-Pktpl/360626733954149
http://www.oszustwa.fora.pl/oszukani-przez-pkt,3/oszukani-przez-pkt-pozew-zbiorowy,6.html
http://index.forum.gazeta.pl/szukaj/forum/clear+sense

i inne - wystarczy wygooglować. Polecam wszystkim unikać jednej i drugiej firmy jak ognia - zarówno jako klient jak i pracownik.

BTW - specjaliści z clera - spróbujcie to zdepozycjonować :P
0 0
odpowiedź