SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Właściciel i prezeska nadawcy News24 objęli nowe akcje. Spółka nie płaciła im w ub.r.

Akcje firmy Astro, nadającej m.in. kanał News24, o wartości 1,17 mln zł objęli jej większościowy inwestor Ryszard Krajewski i prezeska Karolina Szymańska. To suma pożyczki w kwocie 818,21 tys. zł i niewypłaconych im w ub.r. wynagrodzeń w wysokości 350 tys. zł.

Ryszard Krajewski już nie prezes Astro, lecz szefe jej rady nadzorczej (fot. Jacek Kowalski)Article

W komunikacie Astro podano, że Ryszard Krajewski i Karolina Szymańska obejmą 23,36 mln akcji serii F po 5 groszy za sztukę. Do Krajewskiego trafiło 20,36 mln walorów, a do Szymańskiej - 3 mln.

Oboje inwestorów nie wpłaciło pieniędzy za akcje, tylko umorzyło wierzytelności wobec spółki. Chodzi o 818,2 tys. zł pożyczki udzielonej w połowie 2021 roku oraz 350 tys. zł niewypłaconych wynagrodzeń za okres od marca do grudnia ub.r.

Na emisję akcji serii F walne zgromadzenia akcjonariuszy Astro zgodziło się pod koniec czerwca. Spółka zapowiedziała już kolejną emisję swoich walorów, serii G, w celu zmniejszenia zadłużenia. Walne zgromadzenie ma zdecydować w tej sprawie pod koniec sierpnia.

Na koniec czerwca br. Ryszard Krajewski miał 16,7 proc. akcji Astro bezpośrednio i 45,45 proc. poprzez spółkę RK Productions, a 16 proc. należało do funduszu ASI Tech Tier Investment.

Karolina Szymańska pod koniec czerwca br. zastąpiła Krajewskiego na stanowisku prezesa Astro, poprzednio była w firmie prokurentem spółki i szefową News24.

Astro oprócz News24 nadaje kanał E-Sport TV i produkuje dla Telewizji Polskiej „Familiadę”. W drugim kwartale br. spółka zwiększyła przychody o 23,5 proc. do 906,1 tys. zł, a jej strata netto zmalała z 1,91 mln do 725,8 tys. zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W czwartek na otwarciu sesji za akcję Astro płacono 0,175 zł. Od początku stycznia kurs zmalał o 40 proc., a przez minione 12 miesięcy o 56 proc.

Dołącz do dyskusji: Właściciel i prezeska nadawcy News24 objęli nowe akcje. Spółka nie płaciła im w ub.r.

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gu
Prezes Szymańska o umorzeniach wie wiele. To fakt.
odpowiedź
User
Rozczarowany
Ta telewizja to worek bez dna. Ale jak ma zarabiać, skoro nie zadbano o zasięg.

Dalej nie można jej odbierać w wielu kablówkach czy też brak jej na satelicie (Canal+ | PolsatBOX).
odpowiedź