SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Właściciel sieci Biedronka otworzy 120 sklepów

Jeronimo Martins, właściciel sieci dyskontów spożywczych Biedronka, podtrzymuje plany inwestycyjne na 2007 rok na poziomie 600 mln zł.

Planuje jednocześnie otwarcie w tym okresie ok. 120 nowych sklepów. Zapowiada także budowę i otwarcie kolejnego centrum dystrybucyjnego.

"Podtrzymujemy wcześniejsze plany inwestycyjne na poziomie 600 mln zł. Mamy nadzieję, że już w tym roku będziemy świętować otwarcie tysięcznego sklepu" - powiedział dyrektor generalny Jeronimo Martins Dystrybucja Pedro Pereira da Silva podczas konferencji prasowej.

Na koniec marca 2007 roku Jeronimo Martins posiadał 934 sklepy Biedronka. W porównaniu z I kwartałem 2006 roku, liczba dyskontów zwiększyła się o 113.

Spółka podała także, że wzrost sprzedaży w I kwartale 2007 roku wyniósł 18,9% r/r.

"Na wyniki Biedronki w I kwartale 2007 roku duży wpływ ma stale rosnąca sprzedaż […] W czasie pierwszych trzech miesięcy bieżącego roku otworzyliśmy już 33 nowe sklepy" - powiedział da Silva.

Jednocześnie udział Biedronki w wynikach grupy Jeronimo Martins wzrosła do 43,5% w I kwartale 2007 roku z 39,6% w I kwartale 2006 roku.

Jeronimo Martins Dystrybucja jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów detalicznych Biedronka. Firma zatrudnia 16,2 tys. pracowników. Od 1995 roku zainwestowała w Polsce ponad 2 mld zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Właściciel sieci Biedronka otworzy 120 sklepów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl