SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Właściciel TVN również emituje obligacje

Kontrolująca 52,42 proc. akcji telewizji TVN spółka Polish Television Holding planuje emisję obligacji o wartość 300 mln euro. Operacja ma pozwolić zrefinansować jej obecne zadłużenie. Ostatnio wyemitowanie nowych obligacji zapowiedziała też sama TVN.

PTH podała w komunikacie, że zamierza wyemitować i uplasować uprzywilejowane obligacje typu Senior PIK Toggle Notes o łącznej wartości nominalnej 300 mln euro z terminem zapadalności w roku 2020.

Spółka przeznaczy dochód netto z tej oferty na spłatę wszystkich należnych zobowiązań wynikających z emisji obligacji zabezpieczonych typu Senior Notes z kuponem 11,25 proc. i terminem zapadalności w maju 2017 r., na zapłatę należnej premii z tytułu wcześniejszego ich wykupu, wypłatę naliczonych, ale niewypłaconych odsetek, pokrycie kosztów nowej oferty oraz na wykup istniejących obligacji. Jeśli pozostanie jakaś kwota, to zostanie ona zdeponowana na wyodrębnionym koncie PTH

Zarządzeniem budowania księgi popytu zajmują się J.P. Morgan Securities plc, Deutsche Bank AG London Branch i Nomura International plc we współpracy z BNP Paribas.

PTH to podmiot zależny spółki N-Vision B.V., w której Grupa ITI ma 60 proc. udziałów, a Grupa Canal+ pozostałe 40 proc.

Jak już podawaliśmy, TVN zamierza wyemitować obligacje Senior Notes o wartości 430 mln euro. Będą one oprocentowane w wysokości 7,375 proc. i będzie je trzeba spłacić do 2020 roku. Środki pozyskane ze sprzedaży tych obligacji spółka wykorzysta wraz z pulą pieniędzy otrzymaną ze sprzedaży Grupy Onet na wcześniejszy wykup obligacji Senior Notes o wartości 558 mln euro, oprocentowanych w wysokości 10,75 proc. i wymagalnych w 2017 r. (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Właściciel TVN również emituje obligacje

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
moodys
Rolowanie długi przez bankruta ciag dalszy Czy ktoś chętny na smieciowe papiery?
odpowiedź
User
art
Chłopcy z WSI w kłopotach :-) W razie czego tow. Miller albo Komorowski znowu przywiezą kasę z Moskwy.
odpowiedź
User
analityk rynku
Jak to jest.Cyfrowy Polsat spłacił dzisiaj 100 milionów kredytu przed terminem a TVN musi rolować długi bo dramatycznie potrzebuje gotówki.
odpowiedź