SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jest wniosek do prokuratury o ściganie o. Tadeusza Rydzyka. „Zdeprawowany, pełen poczucia bezkarności”

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył zawiadomienie do grudziądzkiej prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez o. Tadeusza Rydzyka. Chodzi o wypowiedź szefa Radia Maryja z początku grudnia br., gdy bagatelizował popełnianie przestępstw przez duchownych.

Podczas świętowania 29. rocznicy powstania Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk mówił m.in. o sprawie bpa Edwarda Janiaka. Pod koniec mszy stwierdził, że dostał esemesa wiadomość od bp. Janiaka. - jest współczesny męczennik mediów. Media to zrobiły. Teraz zwłaszcza te filmy, te filmidła. Jeszcze nazywają to niektórzy „dokument”. To jest manipulacja, to nie jest żaden dokument. To jest oszczerstwo, dopóki mu nie udowodnią - stwierdził szef Radia Maryja. Bagatelizował też przestępstwa popełniane przez duchownych: - To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże.

Za te słowa przeprosił zarówno o. Rydzyk, jak i jego zgromadzenie zakonne. Wyjaśnień zażądał też prymas Polski, abp Wojciech Polak.

Zawiadomienie w tej sprawie złożyła do prokuratury najpierw posłanka Lewicy, Joanna Scheuring-Wielgus. W niedzielę Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował, że i jego członkowie dokonali zgłoszenia do prokuratury w Grudziądzu. - Mężczyzna zatrudniony na stanowisku dyrektora jednej z instytucji zajmujących się indoktrynacją religijna i działaniami finansowymi, medialnymi i inwestycyjnymi o nazwie "Radio Maryja" - publicznie usprawiedliwiał i pochwalał przestępstwa i zbrodnie na dzieciach – czytamy w informacji o zgłoszeniu.

Przedstawiciele Ośrodka podkreślają, że w ich mniemaniu o. Rydzyk jest tak „zdeprawowany i pełen poczucia bezkarności, że tego obrzydliwego czynu pochwalania zachowań o charakterze pedofilskim dokonał publicznie w obecności funkcjonariuszy organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości”. - Zrobimy wszystko co w naszej mocy, by sprawca stanął przed sądem – kończy się informacja.

Z danych CBOS wynika, że działalność Radia Maryja częściej spotyka się z dezaprobatą niż aprobatą, krytycznie ocenia ją 26 proc. ankietowanych, pozytywnie mówi na jej temat 18 proc. badanych.

W ub.r. przychody Fundacji Lux Veritatis zmalały o 5,2 proc. do 45,53 mln zł, zysk netto z 3,33 do 1,3 mln zł. Przychody z darowizn spadły o 10 proc., z Telewizji Trwam zwiększyły się o 2 proc., a ze sprzedaży książek i płyt wzrosły prawie czterokrotnie. Wpływy z darowizn zmniejszyły się z 34,21 mln zł w 2018 roku do 30,73 mln zł w ub.r.

Dołącz do dyskusji: Jest wniosek do prokuratury o ściganie o. Tadeusza Rydzyka. „Zdeprawowany, pełen poczucia bezkarności”

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Będą mieć kłopoty
Zajęcie się tym zgłoszeniem grozi dymisją i procesem dla prokuratora , na dziś to niemożliwe. , teraz to Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich będzie ścigany.
odpowiedź
User
Terier
Dzisiaj to nie możliwe, by ktoś kumpla Prezesa Jarunia, Antka, i innych z władzy ruszył. No, ale że jeszcze prezes nie szczeka o męnnczenniku Rydzyku? Nie zdziwię się, gdy prokuratura odmówi wszczęcia postępowania.
odpowiedź
User
Gość X
W takim razie tak czy siak mamy nowego ojca Dyrektora.
Zostanie nim Grzegorz Moj.
odpowiedź