SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wniosek o upadłość spółki zależnej Vectra

Złożenie przez spółkę zależną od Pol-Aqua, Vectra, wniosku o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu nie wpłynie na wynik operacyjny grupy kapitałowej, podała Pol-Aqua w komunikacie.

"4 października 2010 r., zarząd spółki pod firmą Vectra Spółka Akcyjna z siedzibą w Płocku złożył do Sądu Rejonowego w Płocku V Wydział Gospodarczy wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu" - głosi komunikat.

Pol-Aqua podkreśla, że w sprawozdaniu za I półrocze 2010 roku dokonała odpisu wartości firmy, powstałej na zakupie w 2007 roku spółki Vectra w kwocie 84.015 tys. zł. "Odpisu dokonano na podstawie analizy wyników finansowych tej spółki, jej sytuacji finansowej oraz operacyjnej, które wskazywały na bardzo istotne przesłanki utraty wartości" - podano w komunikacie.

"Ważnym podkreślenia jest fakt, że wspomniany odpis nie ma wpływu na wynik operacyjny Grupy Kapitałowej Pol-Aqua, ani na jej przepływy pieniężne a co za tym idzie nie ma wpływu na sytuację finansową Grupy Kapitałowej Pol-Aqua" - podkreśla spółka.

Vectra zajmuje się generalnym wykonawstwem budownictwa ogólnego, przemysłowego i mieszkaniowego. Posiada własny park maszynowy oraz zaplecze techniczne do realizacji zadań.

Pol-Aqua miała 147,50 mln zł skonsolidowanej straty netto w I poł. 2010 roku wobec 0,94 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Skonsolidowane przychody wyniosły 642,32 mln zł wobec 674,41 mln zł rok wcześniej.

Głównym właścicielem spółki Pol-Aqua jest hiszpańska firma Dragados (66% akcji), należąca do jednej z największych na świecie grup budowlanych ACS (Actividades de Construccion y Servicios).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wniosek o upadłość spółki zależnej Vectra

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl