SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wojciech Bojanowski i Paweł Kapusta laureatami Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej

Wśród laureatów tegorocznej Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej są Wojciech Bojanowski z TVN24 (za reportaż o śmierci Igora Stachowiaka) oraz Paweł Kapusta z Wirtualnej Polski (za reportaż o ratownikach medycznych).

Paweł Kapusta z Nagrodą „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej, fot. twitter.com/pawel_kapustaArticle

Wojciech Bojanowski został nagrodzony w kategorii „Najlepszy materiał dziennikarski opublikowany drukiem, online, w telewizji bądź w radiu”. Przypomnijmy, że za materiał o śmierci Igora Stachowiaka dziennikarz otrzymał niedawno nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego.

W kategorii „Najlepszy materiał dziennikarski opublikowany drukiem, online, w telewizji bądź w radiu” nominowano też autorki trzech reportaży zamieszczonych w „Dużym Formacie” (dodatku do „Gazety Wyborczej”): Urszulę Jabłońską za tekst „Zasnąć obok wściekłego psa”, Mirosława Wlekłego za materiał „Niewolnicy z bananowej republiki” oraz Katarzynę Włodkowską za artykuł „Dom zły”.

Paweł Kapusta otrzymał nagrodę w kategorii „Najlepsze w Internecie” za opublikowany w Wirtualnej Polsce reportaż „Trudno ratować kogoś, kogo życie rozlało się po podłodze i kapie” dotyczący pracy ratowników medycznych.

Pozostali nominowani w tej kategorii to Nina Harbuz (za tekst „Myślałem, że dorastam w normalnym domu” na WP.pl), Bartosz Józefiak (za artykuł „Małe miasto i muzułmanie. Ełk po zabójstwie Daniela” na Gazeta.pl) oraz Bianka Mikołajewska i Konrad Szczygieł (za serię trzech materiałów na OKO.press dotyczących działalności ministra ochrony środowiska Jana Szyszki).

Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej przyznano też w dwóch innych kategoriach. Za najlepszą książkę z literatury faktu nagrodzono Agnieszkę Daukszę za „Klub Auschwitz i inne kluby”, natomiast nominowani byli też Marek Łuszczyna (za „Małą zbrodnię. Polskie obozy koncentracyjne”), Jarosław Mikołajewski (za „Terremoto, Dowody na istnienie”) oraz Robert Walenciak (za „Modzelewski-Werblan. Polska Ludowa”).

Z kolei nagrodę za działalność publiczną otrzymała aktorka Maja Ostaszewska.

Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej są przyznawane od 2013 roku przez tygodnika „Newsweek Polska” oraz Fundację im. Teresy Torańskiej. Misją konkursu jest propagowanie kultury słowa w życiu publicznym oraz promowanie autorów znaczących materiałów dziennikarskich i postaw prospołecznych.

Dołącz do dyskusji: Wojciech Bojanowski i Paweł Kapusta laureatami Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jadek
sama propagandowe agitki, a bojanowski jak rodzynek, ale nagrodzony tylko dlatego, że jego materiał uderzył w błaszczaka i zielińskiego z pis. takie same skandale za peło nawet na łamy nie trafiały, a już na pewno nie dostawały nagród. straszny magiel to tzw towarzystwo dziennikarskiej
odpowiedź