SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Firma Wojciecha Cejrowskiego bez 36 proc. wpływów, zysk trzy razy niższy

W ub.r. przychody sprzedażowe spółki W. Cejrowski zmalały o 36,4 proc. do 1,68 mln zł, a zysk netto - z 447,6 do 154 tys. zł.

Wojciech Cejrowski Article

Rok do roku udział sprzedaży towarów w przychodach spółki Wojciecha Cejrowskiego poszedł w górę z 36 do 68 proc., a usług dziennikarskich i podobnych - z 1,9 do 8 proc. Z kolei udział sprzedaży praw i licencji zmalał z 54,7 do 17 proc., a sprzedaży określonej jako pozostała - z 7,4 do 7 proc.

W sprawozdaniu złożonym w KRS spółka W. Cejrowski podała, że w ub.r. jej wpływy spadły wskutek epidemii.

Wojciech Cejrowski bez nowej książki, w br. wrócił z „Boso przez świat”

W 2019 roku przychody spółki Wojciecha Cejrowskiego znacząco podwyższyła premiera jego nowej książki „Piechotą do źródeł Orinoko”, która pojawiła się jesienią 2019 roku. W ub.r. nie było kolejnej premiery książkowej.

Firma zajmuje się też „sprzedażą naczyń do picia oraz herbat i podobnych”, a „sprzedaż towarów handlowych dotyczy głównie tego asortymentu”. Takie produkty są oferowane w internetowym Sklepie Kolonialnym Wojciecha Cejrowskiego, przy czym zarządza nim inna firma, niezarejestrowana w KRS

Wojciech Cejrowski od połowy 2017 roku prowadzi w radiowej Trójce „Audycję podzwrotnikową”, program wrócił do ramówki po siedmiu latach przerwy.

Z kolei już wiosną br. po 10 latach przerwy do Telewizji Polskiej wrócił cykl Cejrowskiego „Boso przez świat”. Według danych Nielsen Audience Measurement od końcówki lutego do końca maja jego premierowe odcinki oglądało średnio 820 tys. osób.

Koszty 12 proc. w dół

Wydatki operacyjne firmy W. Cejrowski zmniejszyły się z 2,27 do 1,99 mln zł, czyli o 12,3 proc. Nakłady na usługi obce zmalały z 862,6 do 711,5 tys. zł, na wynagrodzenia - z 744,6 do 417,7 tys. zł, a na amortyzację - z 63,8 do 49,8 tys. zł.

Natomiast wartość sprzedanych towarów i materiałów poszła w górę z 494,9 do 611,7 tys. zł, koszty podatków i opłat - z 1,8 do 56,2 tys. zł, wydatki na ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia pracownicze - z 34,7 do 47 tys. zł, a pozostałe koszty rodzajowe - z 53 do 84,6 tys. zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Po wybuchu epidemii firma dostała 36 tys. zł częściowo bezzwrotnej pożyczki od Polskiego Funduszu Rozwoju w ramach tzw. tarczy finansowej. Ponadto oszczędziła 27,6 tys. zł, korzystając z umorzenia przez trzy miesiące składek pracowniczych na ZUS.

Pozostałe wpływy operacyjne spółki poszły w górę ze 154,3 do 545,4 tys. zł, a pozostałe koszty operacyjne - z 32,7 do 54,7 tys. zł.

- Dzięki bieżącym spłatom zobowiązań i kontrolowanemu spływowi należności Spółka zachowuje całkowitą płynność finansową. Nie istnieje ryzyko utraty tej płynności, a w szczególności opóźnień w realizacji zobowiązań. Spółka nie zaciągnęła kredytu ani nie zawarła umów leasingowych - zapewniono w sprawozdaniu firmy.

Zysk na kapitał zapasowy

Dużo większy spadek przychodów niż kosztów operacyjnych spowodował, że mocno pogorszyły się wyniki rentowności firmy Wojciecha Cejrowskiego.

Wynik sprzedażowy poszedł w dół z 377,6 tys. zł zysku do 309,2 tys. zł straty, zysk operacyjny - z 499,2 do 181,4 tys. zł, zysk brutto - z 495,9 do 180,1 tys. zł, a zysk netto - z 447,6 do 154 tys. zł.

Wojciech Cejrowski ma 90 proc. udziałów spółki, a 10 proc. należy do Krzysztofa Praszkiewicza. W połowie sierpnia wspólnicy zdecydowali, że zeszłoroczny zysk netto zasili kapitał zapasowy.

Spółka w sprawozdaniu zapowiedziała, że w br. „planuje dalsze działania w zakresie produkcji telewizyjnej, produkcji radiowych i prasowych oraz dalsze działania promocyjno-reklamowych dotyczących swoich produktów”.

Dołącz do dyskusji: Firma Wojciecha Cejrowskiego bez 36 proc. wpływów, zysk trzy razy niższy

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
OLA
KIEDYŚ GO LUBIŁAM TERAZ JUŻ NIE.
19 24
odpowiedź
User
Media
buc nad buce - idol zaścianka polskiego
32 26
odpowiedź
User
Rafał
Trzeba mu jedno przyznać potrafi pięknie pisać o podróżach.
24 18
odpowiedź