SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wojciech Dorosz i Marcin Majchrowski wracają do Polskiego Radia

W przyszłym tygodniu dziennikarze Wojciech Dorosz i Marcin Majchrowski, zwolnieni dyscyplinarnie z Polskiego Radia pod koniec ub.r., wrócą do pracy w firmie. To efekt ugód zawartych przez nich z nadawcą.

Od lewej: Wojciech Dorosz i Marcin MajchrowskiArticle

O tym, że Dorosz i Majchrowski w efekcie ugód wrócą do Polskiego Radia, informowaliśmy już w drugiej połowie sierpnia. Według naszych ustaleń dziennikarze zostaną ponownie zatrudnieni pod koniec przyszłego tygodnia. Zostaną też im cofnięte nagany oraz wypłacone odszkodowanie za okres, w którym nie mieli pracy.

Dziennikarze ani nadawca nie komentują tej sprawy. Wspólne oświadczenie opublikują w najbliższą środę.

Związany z Trójką Wojciech Dorosz i pracujący w Dwójce Marcin Majchrowski zostali zwolnieni dyscyplinarnie w grudniu ub.r. ze względu na działanie, które podejmowali jako kolejni szefowie Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programu III i II Polskiego Radia. Organizacja wyrażała wtedy sprzeciw wobec oddelegowania dwojga serwisantek Trójki do Informacyjnej Agencji Radiowej oraz zwolnienia Damiana Kwieka. Krótko przed Doroszem i Majchrowski zwolniony został Paweł Sołtys. Pracownicy interweniowali w tej sprawie u ówczesnego zarządu firmy.

We wszystkich trzech przypadkach podano podobne uzasadnienie zwolnienia dyscyplinarnego, zarzucono Sołtysowi, Doroszowi i Majchrowskiemu m.in. „wywieranie presji psychicznej” na zarząd Polskiego Radia, „stosowanie czarnego PR-u” „destabilizację pracy Zarządu PRSA oraz samej Spółki poprzez publiczne nękanie Zarządu” m. in. „żądaniami przystąpienia do mediacji”. Dziennikarze skierowali pozwy do sądu pracy.

Ugodę z Polskim Radiem zawarł też Paweł Sołtys i pod koniec lipca wrócił do pracy w Trójce. Jednocześnie dalej pracuje w Bonnier Business Polska, gdzie przygotowuje materiały wideo do internetu.

Wojciech Dorosz zaczął pracę w radiowej Trójce 11 lat temu, pracował jako wydawca programów „Magazyn bardzo kulturalny”, „Trójka pod księżycem” i „Klub Trójki”. Marcin Majchrowski dołączył do zespołu Dwójki w 1993 roku, prowadził audycje o muzyce poważnej.

Dołącz do dyskusji: Wojciech Dorosz i Marcin Majchrowski wracają do Polskiego Radia

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomasz Wybranowski
Bardzo dobrzy dziennikarze, szczególnie pan Majchrowski. Cieszę się, że wracają na antenę.
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
śp. Maciej byłby załamany....gdzie wartości ( wszystkie 4 ) ?
na dodatek ten wiatr powoduje, że wietrzenie jest tak intensywne, że w hurtowni pusto :D
odpowiedź
User
Popiół2015
Reszta po Sołtysie.
odpowiedź