SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wojciech Jankowski odchodzi z RMF FM. Chce budować 'nowoczesne' Radio Gdańsk

W związku z kandydowaniem do zarządu Radia Gdańsk, Wojciech Jankowski z końcem miesiąca przestanie być korespondentem RMF FM w Trójmieście.

Wojciech Jankowski odchodzi z RMF FM. Chce budować 'nowoczesne' Radio Gdańsk

Umowa pomiędzy Jankowskim a RMF FM została rozwiązana za porozumieniem stron. Obowiązki Jankowskiego przejmie czasowo Jakub Kaługa, który do tej pory był odpowiedzialny w trójmiejskiej redakcji Grupy RMF za RMF Maxxx. Docelowo na stanowisko korespondenta zostanie przyjęta nowa osoba.

Jankowski powiedział w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że decyzja o kandydowaniu do zarządu Radia Gdańsk podjął dlatego, iż jego celem zawsze było „uczestniczenie w budowaniu sprawnego, nowoczesnego radia, w którym dużą rolę odgrywa informacja regionalne”.

>>> Trójka liderem w Trójmieście. Tracą RMF, Radio ZET i Eska

- W obecnej sytuacji, formatowania serwisów informacyjnych przez stacje komercyjne, to rozgłośnie regionalne publicznego radia jako jedyne są wstanie „produkować” informację lokalną istotną dla mieszkańców w konkretnym miejscu - podkreśla Jankowski.

Dziennikarz zaznacza, że mimo propozycji pracy w innych miejscach i mediach, nigdy nie chciał rozstać się z Pomorzem, Trójmiastem i Gdańskiem i dlatego kandyduje do zarządu właśnie Radia Gdańsk. - Szczerze wierzę, że po wprowadzeniu nowych zasad wyboru rad nadzorczych, utworzy się sytuacja, w której uda się stworzyć „klimat” do budowania silnej, regionalnej rozgłośni. Mówiąc wprost - będzie pozytywna „chemia” pomiędzy radą, zarządem i zespołem radiowców, co w efekcie będzie owocować profesjonalnym i nowoczesnym radiem - twierdzi Jankowski.

Dziennikarz ma świadomość, że jego decyzja była trudna. - Zajmuję się informacją radiową i radiem od 19 lat. Obecna decyzja obarczona jest wielkim ryzykiem i zawodowym i życiowym. Nie ma jednak sukcesu bez ryzyka w żadnej dziedzinie. Jeżeli nie zostanę wybrany do zarządu, będę po prostu szukał pracy - mówi Jankowski.

Pracę jako dziennikarz Wojciech Jankowski rozpoczął na przełomie 1989 i 1990 r. jako korespondent skandynawskich agencji informacyjnych i fotoreporter. Na początku lat 90. pracował dla: „Obserwator Codzienny” - gazety, która przez krótki tylko czas utrzymała się na rynku i poznańskiego radia S-ka. Pisał w tym czasie także do trójmiejskiej prasy: „Dziennika Bałtyckiego”, a potem „Gazety Gdańskiej”.

Od połowy 1992 roku brał udział w pracach przy powstaniu pierwszego komercyjnego radia w Trójmieście, należącego do gdańskiej kurii, Radia Plus. Do 1994 roku pracował tam w charakterze reportera. Był także gdańskim korespondentem ogólnopolskiej gazety „Życie” i krótko Radia Wolna Europa.

Pod koniec 1994 roku, po trzymiesięcznym epizodzie w trójmiejskim radiu Eska Nord, przeszedł do trójmiejskiego oddziału RMF FM. Najpierw jako reporter, a po roku został dyrektorem oddziału i był nim aż do likwidacji oddziałów. W końcu lat 90. został wicedyrektorem ds. oddziałów. W latach 1999 – 2001 korespondent wojenny w Kosowie, Belgradzie, Izraelu i Gruzji. W latach 2000 - 2001 Prezes Zarządu Szczecińskiego Radia PSR, należącego do grupy RMF FM.

Ukończył Politologię na Uniwersytecie Gdańskim.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wojciech Jankowski odchodzi z RMF FM. Chce budować 'nowoczesne' Radio Gdańsk

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tyczyński
powodzenia - oby się udało!!!
8 8
odpowiedź
User
d1
odważnie - szacun
8 8
odpowiedź
User
Piotr FM
Powodzenia Jankes!
8 8
odpowiedź