SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wojciech Jankowski odchodzi z RMF FM. Chce budować 'nowoczesne' Radio Gdańsk

W związku z kandydowaniem do zarządu Radia Gdańsk, Wojciech Jankowski z końcem miesiąca przestanie być korespondentem RMF FM w Trójmieście.

Wojciech Jankowski odchodzi z RMF FM. Chce budować 'nowoczesne' Radio Gdańsk

Umowa pomiędzy Jankowskim a RMF FM została rozwiązana za porozumieniem stron. Obowiązki Jankowskiego przejmie czasowo Jakub Kaługa, który do tej pory był odpowiedzialny w trójmiejskiej redakcji Grupy RMF za RMF Maxxx. Docelowo na stanowisko korespondenta zostanie przyjęta nowa osoba.

Jankowski powiedział w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że decyzja o kandydowaniu do zarządu Radia Gdańsk podjął dlatego, iż jego celem zawsze było „uczestniczenie w budowaniu sprawnego, nowoczesnego radia, w którym dużą rolę odgrywa informacja regionalne”.

>>> Trójka liderem w Trójmieście. Tracą RMF, Radio ZET i Eska

- W obecnej sytuacji, formatowania serwisów informacyjnych przez stacje komercyjne, to rozgłośnie regionalne publicznego radia jako jedyne są wstanie „produkować” informację lokalną istotną dla mieszkańców w konkretnym miejscu - podkreśla Jankowski.

Dziennikarz zaznacza, że mimo propozycji pracy w innych miejscach i mediach, nigdy nie chciał rozstać się z Pomorzem, Trójmiastem i Gdańskiem i dlatego kandyduje do zarządu właśnie Radia Gdańsk. - Szczerze wierzę, że po wprowadzeniu nowych zasad wyboru rad nadzorczych, utworzy się sytuacja, w której uda się stworzyć „klimat” do budowania silnej, regionalnej rozgłośni. Mówiąc wprost - będzie pozytywna „chemia” pomiędzy radą, zarządem i zespołem radiowców, co w efekcie będzie owocować profesjonalnym i nowoczesnym radiem - twierdzi Jankowski.

Dziennikarz ma świadomość, że jego decyzja była trudna. - Zajmuję się informacją radiową i radiem od 19 lat. Obecna decyzja obarczona jest wielkim ryzykiem i zawodowym i życiowym. Nie ma jednak sukcesu bez ryzyka w żadnej dziedzinie. Jeżeli nie zostanę wybrany do zarządu, będę po prostu szukał pracy - mówi Jankowski.

Pracę jako dziennikarz Wojciech Jankowski rozpoczął na przełomie 1989 i 1990 r. jako korespondent skandynawskich agencji informacyjnych i fotoreporter. Na początku lat 90. pracował dla: „Obserwator Codzienny” - gazety, która przez krótki tylko czas utrzymała się na rynku i poznańskiego radia S-ka. Pisał w tym czasie także do trójmiejskiej prasy: „Dziennika Bałtyckiego”, a potem „Gazety Gdańskiej”.

Od połowy 1992 roku brał udział w pracach przy powstaniu pierwszego komercyjnego radia w Trójmieście, należącego do gdańskiej kurii, Radia Plus. Do 1994 roku pracował tam w charakterze reportera. Był także gdańskim korespondentem ogólnopolskiej gazety „Życie” i krótko Radia Wolna Europa.

Pod koniec 1994 roku, po trzymiesięcznym epizodzie w trójmiejskim radiu Eska Nord, przeszedł do trójmiejskiego oddziału RMF FM. Najpierw jako reporter, a po roku został dyrektorem oddziału i był nim aż do likwidacji oddziałów. W końcu lat 90. został wicedyrektorem ds. oddziałów. W latach 1999 – 2001 korespondent wojenny w Kosowie, Belgradzie, Izraelu i Gruzji. W latach 2000 - 2001 Prezes Zarządu Szczecińskiego Radia PSR, należącego do grupy RMF FM.

Ukończył Politologię na Uniwersytecie Gdańskim.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wojciech Jankowski odchodzi z RMF FM. Chce budować 'nowoczesne' Radio Gdańsk

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tyczyński
powodzenia - oby się udało!!!
odpowiedź
User
d1
odważnie - szacun
odpowiedź
User
Piotr FM
Powodzenia Jankes!
odpowiedź