SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wojciech Kamieniecki przez 4 lata pokieruje pracami Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Wojciech Kamieniecki został powołany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na stanowisko dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Zgodnie z ustawą o tej instytucji nowy szef wybrany został w drodze konkursu. Kadencja dyrektora NCBR trwa 4 lata.

Wojciech KrzemienieckiArticle

Wojciech Kamieniecki od 16 kwietnia 2019 r. był pełniącym obowiązki dyrektora NCBR. Wcześniej zasiadał w Radzie tej instytucji wśród członków reprezentujących środowiska społeczno-gospodarcze i finansowe.

– Dr Wojciech Kamieniecki będzie pełnił funkcję Dyrektora NCBR w wyjątkowym okresie: zamknięcia obecnej perspektywy budżetowej Unii Europejskiej i wypracowania nowych europejskich mechanizmów finansowania prac badawczo-rozwojowych. To duże wyzwanie, ale też szansa, aby pod kierownictwem nowego dyrektora NCBR jako kluczowy podmiot łączący naukę i biznes aktywnie wpływał na kształtowanie polityki innowacyjnej nie tylko Polski, ale też Europy w kolejnych latach – zaznacza w komunikacie Jarosław Gowin, wicepremier i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Według zapowiedzi wybór Kamienieckiego pozwoli także na kontynuację obecnego kierunku w rozwoju NCBR, które w II kwartale br. osiągnęło ponad 100 proc. realizacji celów w zakresie kontraktacji i certyfikacji środków w programach operacyjnych Inteligentny Rozwój oraz Wiedza, Edukacja, Rozwój. W I półroczu NCBR zawarło blisko 600 umów o dofinansowanie, których wartość przekroczyła 2,4 mld zł.

Wojciech Kamieniecki jest absolwentem Wydziału Automatyki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Szczecińskim na kierunku Ekonomia i Zarządzanie. W latach 2016-2018 był dyrektorem NASK, państwowego instytutu badawczego nadzorowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji. W 2017 r. otrzymał stopień doktora w dziedzinie nauk ekonomicznych. Jest autorem publikacji naukowych m.in. na temat strategii rozwoju i zarządzania przedsiębiorstwami.

Ostatnio NCBR znalazło się w orbicie zainteresowania Centralnego Biura Antykorupcyjnego. CBA w wyniku kontroli przeprowadzonej w NCBR złożyło w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez byłego zastępcę dyrektora tej instytucji. Sprawa dotyczy nieprawidłowości w umowie pomiędzy NCBR a funduszem TDJ Pitango, która miała zostać zawarta z naruszeniem procedur.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wojciech Kamieniecki przez 4 lata pokieruje pracami Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl