SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Prawicowy youtuber Wojciech O. grozi dziennikarzowi TVN za relacjonowanie jego aresztowania

Patoyoutuberzy Wojciech O. i Marcin O. tuż po wyjściu z aresztu nagrali i zamieścili na YouTubie dwugodzinny film, w który obrażają m.in. prezydenta RP, naczelnego rabina Polski, a także atakują dziennikarza TVN. Sprawę zgłosił organom ścigania Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Wojciech O., używający pseudonimów „Jaszczur”, a także Aleksander J. - to aktor, który przed laty wystąpił m.in. w „Quo Vadis”, co dawało mu wstęp na uroczystości rocznicowe Radia Maryja (czytał na nich wiersze i śpiewał pieśni). Wraz z Marcinem O. prowadzi skrajny w poglądach, prawicowy kanał na YouTube – Niezależna Polska TV. Obaj od lat obrażają tam i atakują rozmaite osoby publiczne i takie, które zadzwonią do studia w trakcie transmisji.

Dwie godziny hejtu na YouTubie

11 listopada Wojciech O. i Marcin O. (wraz z innymi osobami) zorganizowali w Kaliszu marsz, podczas którego wznoszono antysemickie okrzyki, a także spalono kopię „Statutu Kaliskiego” z 1264 r., na mocy którego uregulowano współistnienie Żydów i Polaków.

Sąd w Kaliszu przychylił się do wniosku prokuratury o areszcie dla youtuberów na trzy miesiące. Przy czym po trzech tygodniach obaj wyszli na wolność za poręczeniem majątkowym (jego wysokość pozostaje nieznana).

Zaraz potem nagrali i opublikowali na swoim kanale ponad dwugodzinny film, w którym wulgarnie atakują m.in. krytykującego kaliskie zajścia prezydenta RP Andrzeja Dudę (nazywając go „Jędrusz Dudasz – naczelny rabin Polski”), czy naczelnego rabina Polski Michaela Schudricha („Odp…l się od komendanta policji w Kaliszu. Odp…l się, Żydzie!”).

Groźby pod adresem dziennikarza

Kilka wulgarnych zdań Wojciech O. poświęcił także reporterowi TVN, który relacjonował jego aresztowanie (mówił m.in., że dziennikarz „doigrał się” i że nie będzie mógł już bezkarnie głosić swoich mocno kontrowersyjnych poglądów) .  - Ty piz… kręcona smyczą na krokodyle. K…a, znajdę cię i będę mówił do ciebie, co chcę z prędkością karabinu maszynowego. I ty się, k…, zesr..., ty gnoju! Ty pie…na TVN-owska piz…o - zwracał się patoyoutuber do reportera.

Sprawą zajął się w poniedziałek Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (im także grożą w dwugodzinnym filmie Wojciech O. i Marcin O.). „Składamy zawiadomienie o groźbach karalnych i nawoływaniu do popełnienia przestępstwa. Przekażemy także sądowi w Kaliszu informację o zachowaniu podejrzanych z wnioskiem o ich zatrzymanie i osadzenie w areszcie” - informują w mediach społecznościowych członkowie OMZRiK.

 

Obecna odsłona kanału Niezależna Polska TV działa od stycznia br., obecnie ma prawie 12 tys. subskrybentów. Na kanale jest dostępnych ponad 20 materiałów, wszystkie z ostatnich dwóch tygodni.

Dołącz do dyskusji: Prawicowy youtuber Wojciech O. grozi dziennikarzowi TVN za relacjonowanie jego aresztowania

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
Dopiero Wojtuś łkał na komendzie jak dziecko, a teraz już odzyskał patowigor? O większego trudno zucha :D
1 0
odpowiedź
User
onuce
on nie jest prawicowy, to jest psychicznie chory aktor na uslugach ruskich (prowokator)
1 0
odpowiedź
User
Cyfrowy
Nie prościej byłoby ich zdemonetyzować?
0 0
odpowiedź