SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wojciech Ossowski nie wraca na antenę Trójki. Jego podcastów też nie ma

Od początku czerwca na antenie Trójki nie ma dwóch audycji Wojciecha Ossowskiego: „Ossobliwości muzycznych” i „Klubu Folkowego”. Programy miały trafić do podcastów Polskiego Radia, ale póki co ich tam nie ma. Radio nie odpowiada na pytanie, dlaczego, ale sam Ossowski mówi: - Cierpliwości, jak się będą miały pojawić, to się pojawią. Terminu nie znam.

Wojciech Ossowski, fot. Polskie Radio Article

Wojciech Ossowski to jeden z nielicznych już dziennikarzy „starej gwardii” w Trójce, związany z tą anteną od 1986 roku. Od tego czasu prowadzi w stacji przy Myśliwieckiej programy muzyczne, głównie o muzyce folkowej. Z początkiem czerwca jednak obie audycje Ossowskiego – „Klub Folkowy” i „Muzyczne Ossobliwości” - spadły z anteny. – Wojtka wezwał szef muzyczny (Łukasz Ciechański – przyp.) i poinformował, że Trójka stawiać będzie teraz mocno na podcasty, w związku z tym oba jego programy zostaną co prawda zdjęte z anteny, ale za to trafią właśnie do Trójkowych podcastów – mówi nam anonimowo osoba z Trójki.

Programy miały trafić do oferty podcastowej, ale ostatecznie nie trafiły i nie wiadomo, czy kiedykolwiek tam się znajdą. Zapytaliśmy Polskie Radio o to, kiedy ta audycja trafi do podcastów - ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Były rozmowy, nie ma podcastów

Z naszych informacji wynika, że rozmowy z dziennikarzem były już mocno zaawansowane: na tyle, że kilka odcinków podcastów zostało już nagranych, lecz nigdy nie ujrzały światła dziennego. – Podcast bez wsparcia anteny to i tak słaby pomysł, ale skoro już Wojtkowi to zaproponowano, a on się zgodził, to wszyscy czekaliśmy na pierwsze odcinki w internecie. Wygląda jednak na to, że się nie doczekamy ich: ani my, ani słuchacze. Niewykluczone, że to był wybieg kierownictwa, żeby zabrać mu antenę, zrobić miejsce komu innemu i po cichu wyprowadzić Ossowskiego z Trójki - mówi nasz informator z Programu Trzeciego.

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Wojciech Ossowski mówi: - Rzeczywiście, nie ma jeszcze zapowiadanych parę tygodni temu podcastów na antenie, ale nie niepokoję się i zalecam też cierpliwość moim słuchaczom. Jeśli podcasty mają się pojawić, to wreszcie się pojawią, nie znam niestety żadnych konkretnych terminów. Po prostu nie podano mi ich.  

Ossowski prowadzi na YouTube własny kanał, na którym od pewnego czasu publikuje „Ossarium TV” – ponad godzinne filmy, mające w zamyśle być uzupełnieniem jego trójkowych audycji. Od kilku miesięcy jednak nie pojawił się na kanale żaden nowy film.

Trójka odchudza antenę

Brak Ossowskiego na antenie Programu Trzeciego Polskiego to niejedyny problem. W ostatnim czasie z Trójki zniknęło wiele osób związanych od lat z Programem Trzecim. Nie ma już audycji Aleksandry Kaczkowskiej, Tomasza Żądy, Romana Dziewońskiego czy Wojciecha Ossowskiego.

Z ramówki zniknęły także programy satyryczne – „Powtórka z rozrywki” i „Akademia Rozrywki”.  Pojawia się także coraz mniej premierowych koncertów, a zamiast nich w niedzielę emitowane są głównie powtórki. Dlatego w ostatnich tygodniach retransmitowano występy ze Studia im. Agnieszki Osieckiej zespołu The Waterboys z 2016 r., Meli Koteluk z 2015 r. czy Hani Rani z 2019 r.

Więcej audycji ma za to Łukasz Ciechański, szef muzyczny stacji. Obecnie prezenter pojawia się na antenie cztery razy w tygodniu. Prowadzi czwartkowe wydanie audycji "Nasza Tonacja" (godz. 12-13), w piątki "Listę Przebojów Trójki" (godz. 19-22) razem z Tomaszem Miarą, w soboty "Departament Rytmu" (godz. 19-24) oraz w niedziele "Trzy strony dźwięku" (godz. 20-22).

Z najnowszego badania Radio Track wynika, że w okresie od marca do maja 2022 r. udział Trójki w rynku słuchalności wyniósł 1,9 proc. i względem analogicznego okresu rok wcześniej spadł o 0,6 pkt proc.

Dołącz do dyskusji: Wojciech Ossowski nie wraca na antenę Trójki. Jego podcastów też nie ma

42 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pio
I tak tego nikt nie słucha więc można sobie darować te podcasty i dać go o 3 w nocy na antenę.
6 93
odpowiedź
User
Agat
Proszę nie wprowadzać w błąd. Audycje Wojciecha Ossowskiego cieszyły się zawsze popularnością i słuchalnoscią. Ma duże grono słuchaczy a przede wszystkim jest autorytetem muzycznym. Strasznie przykro, że radio publiczne działa wbrew misji publicznej i usuwa audycje kultywujące język, historię, tożsamość i patriotyzm.
123 4
odpowiedź
User
:(
Słuchałam audycji Wojciecha Ossowskiego i wiem, że było i jest nas wielu. Czekamy przede wszystkim na powrót redaktora na antenę radiową, podcasty były dla nas jakąś pociechą, ale najwyraźniej będziemy tak czekać, czekać i się łudzić. Jeżeli ktoś z kierownictwa PR3 myśli, że słuchacze zapomną to się głęboko myli. Słucham jeszcze PR3, ale tylko wybranych audycji i jest ich coraz mniej, a ulubieni prowadzący zostali zepchnięci tylko na poranki i ciemną noc. Nie chce mi się już nawet komentować, a rządzący PR/PR3 i tak robią sobie co chcą. Może jednak zlikwidować abonament i niech państwowe media zaczną walczyć o pieniądze, może wtedy coś się zmieni?! Samej mi się podoba ta myśl!
112 7
odpowiedź