SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wojciech Pawlak szefem kanału telewizyjnego WP1

Wojciech Pawlak, były dyrektor TVP2, został szefem kanału telewizyjnego W1, który na ósmym multipleksie telewizji cyfrowej uruchomi Grupa Wirtualna Polska.

Pawlak już od trzech tygodni pracuje nad ofertą programową nowej stacji. Objął funkcję prezesa należącej do Wirtualna Polska Holding spółki WP1, podlega bezpośrednio Michałowi Brańskiemu, wiceprezesowi Wirtualnej Polski ds. strategii. Planowane jest zatrudnienie w br. kolejnych menedżerów do WP1, m.in. dyrektora programowego.

Telewizja WP1 ma być kanałem interaktywnym, zgodnie z koncesją ma zawierać m.in. pozycje o edukacji medialnej i treści pochodzące z nowych mediów. W jej ramówce znajdą się w programy produkowane przez Wirtualną Polską (od września ub.r. nadaje ona dwa razy dziennie pasma na żywo w sieci) oraz zakupione na rynku filmy i seriale.

Start nadawania WP1 jest planowany na czwarty kwartał br. lub początek przyszłego roku. Wirtualna Polska liczy, że kanał w perspektywie około trzech lat osiągnie 1 proc. udziału w rynku.

Wojciech Pawlak specjalizuje się w badaniach socjologicznych i marketingowych. W ostatnich latach współtworzył firmą Popler.tv zajmującą się streamingiem w sieci. Współpracował też z PiS przy kampaniach wyborczych. W latach 2006-2009 by dyrektorem TVP2. Wcześniej pracował jako dyrektor ds. strategii i komunikacji w Telewizji Polsat oraz prezes TNS OBOP (obecnie TNS Polska).

W ub.r. Wirtualna Polska Holding zanotowała 325,6 mln zł przychodów ze sprzedaży i 5,7 mln zł zysku netto. 95 proc. wpływów przyniosła firmie sprzedaż usług reklamowych. Ze środków pozyskanych z debiutu giełdowego prawie 70 mln zł przeznaczyła na przejęcia.

Dołącz do dyskusji: Wojciech Pawlak szefem kanału telewizyjnego WP1

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marketer
powodzenia Wojtek!!!
odpowiedź
User
Stefan Ławski
Powodzenia Panie Wojciechu, życzę Panu wszystkiego dobrego, internet to przyszłość Telewizji to dobra droga!!! jeśli tylko pójdzie za tym jakość, to na pewno znajdzie się widz.
odpowiedź
User
misiek
No i z inicjałami nazwa kanału się zgadza.
odpowiedź