SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wojciech Piotrowski dyrektorem generalnym w Krynica Vitamin

Wojciech Piotrowski został dyrektorem generalnym i członkiem zarządu w Krynicy Vitamin, firmie produkującej napoje energetyczne i niskoalkoholowe. Będzie odpowiadał za sprzedaż w segmencie napojowym oraz w nowym dziale suplementów diety i kosmetyków.

Article

- Jesteśmy w okresie dynamicznego rozwoju, stoimy przed nowymi wyzwaniami rynkowymi, potrzebowaliśmy wzmocnienia struktury, zarówno w zarządzie, jak i pionie komercyjnym. Pojawienie się Wojciecha Piotrowskiego w naszych szeregach to mocny sygnał dla rynku, że stawiamy na ekspansję i dywersyfikację portfolio produktowego – powiedział prezes zarządu Krynicy Vitamin Piotr Czachorowski.

- To dla mnie zaszczyt, że dołączyłem do jednej z najszybciej rozwijających się firm z sWIG80. Przede mną i Krynicą Vitamin trzy kierunki rozwoju biznesu. Po pierwsze, ekspansja w segmencie napojów na nowe rynki oraz rozszerzenie zakresu współpracy z obecnymi, strategicznymi partnerami. Po drugie, wdrożenie nowej linii biznesowej, czyli suplementów diety i kosmetyków, w której chcemy być znaczącym graczem na rynku. Po trzecie wreszcie, akwizycje podmiotów działających w branży spożywczej, chemicznej – powiedział dyrektor generalny Krynicy Vitamin Wojciech Piotrowski.

Krynica Vitamin chce w tym roku umacniać swoją pozycję na rynku produkcji napojów oraz dywersyfikacji geograficznej. Dział R&D przygotowuje nowe formuły napojów, m.in. w opcji „low sugar”, czyli dostosowane do opłaty cukrowej, a także nowe formuły środków ochrony osobistej, kosmetyków i suplementów diety. 

W I kwartale br. Krynica Vitamin miała 84,7 mln zł przychodów ze sprzedaży (więcej o 23 proc. rdr). Dało to 5,1 mln zł EBITDA oraz 1,6 mln zł zysku netto.

Wojciech Piotrowski w latach 1999 – 2011 pracował w Provident Polska S.A., piastując kluczowe stanowiska dyrektorskie. Odpowiadał m.in. za zarządzanie ogólnopolską strukturą menedżerów i przedstawicieli wymienionej spółki, tj. ponad 1200 pracowników i ponad 14000 przedstawicieli; odpowiadał również za zarządzanie procesami zakupowymi, flotą samochodową, najmem powierzchni biurowych. Zarządzał działem szkoleń i rozwoju kompetencji pracowników; odpowiadał za procesy odzyskiwania należności i kontroli wewnętrznej zarządzając działem odzyskiwania należności.

W latach 2012-2015 był dyrektorem zarządzającym w Empik School, Przez kolejne dwa lata był dyrektorem rozwoju biznesu w Wydawnictwie Szkolnym i Pedagogicznym.

Ostatnio, od 2017 roku był równocześnie dyrektorem generalnym w BNI Poland oraz w Corporate Connections Poland.

W 2020-2021 r pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Grupy Kapitałowej Europejskie Centrum Odszkodowań S.A.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wojciech Piotrowski dyrektorem generalnym w Krynica Vitamin

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl