SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wojciech Pytel nowym członkiem zarządu Polkomtela

Prezes NFI Midas Wojciech Pytel zostanie członkiem zarządu Polkomtela, operatora sieci Plus, wynika z raportu spółek. Z powodu formalności związanych z tą nominacją, Pytel został formalnie odwołany, a potem znów powołany, na prezesa NFI Midas.

Wojciech Pytel nowym członkiem zarządu Polkomtela

"Rada nadzorcza Funduszu, w związku z powołaniem pana Wojciecha Pytla, z dniem 26 października 2011 roku, do pełnienia funkcji członka zarządu spółki Polkomtel odwołała [Pytla] z funkcji prezesa zarządu funduszu. Jednocześnie zarząd informuje, że w tym samym dniu, tj. 27 października 2011 roku, rada nadzorcza funduszu powołała pana Wojciecha Pytla do pełnienia funkcji prezesa zarządu funduszu, ze skutkiem na dzień 15 listopada 2011 roku" - czytamy w komunikacie Midasa.

Pytel został odwołany z powodów formalnych - aby uzyskać zgodę "właściwych organów Polkomtel" na wejście do zarządu tej firmy.

Pytel, w trakcie kariery, związany m.in. z Nokią i IBM był już latach 2008-2010 dyrektorem zarządzającym oraz doradcą prezesa Polkomtela, a w latach 2001-2002 dyrektorem ds. operacyjnych tej spółki.

Wcześniej w tym tygodniu UOKiK zgodził się na przejęcie przez Spartan Capital Holdings kontroli nad Polkomtelem. Przejmujący należy do grupy kapitałowej kontrolowanej przez Zygmunta Solorza-Żaka, właściciela m.in. spółek funkcjonujących na rynku medialnym i telekomunikacyjnym - Polsatu Cyfrowego, Aero2, Mobylandu, CenterNetu. Ponadto grupa jest aktywna również m.in. na rynkach: bankowym, funduszy emerytalnych i ubezpieczeń oraz produkcji filmów - poprzez działalność Telewizji Polsat, Invest Banku oraz PTE Polsat.

Wartość transakcji przejęcia Polkomtela wyniesie 18,1 mld zł. Według podpisanej latem umowy, Solorz-Żak zapłaci 15,1 mld zł i przejmie wierzytelności Polkomtela, obecni akcjonariusze otrzymają też dywidendę ze spółki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wojciech Pytel nowym członkiem zarządu Polkomtela

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl