SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wojciech Wężyk z Salonu24 felietonistą „Dziennika Bałtyckiego”

Nowym felietonistą „Dziennika Bałtyckiego” (Polska Press Grupa) od najbliższego piątku będzie aktywista miejski z Sopotu Wojciech Wężyk - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Wężyk od kilku lat jest publicystą portalu Salon24.pl.

Wojciech Wężyk Fot. Salon24.pl Article

Wężyk będzie pisał felietony co piątek, do trójmiejskiego dodatku do „Dziennika Bałtyckiego”. Jest aktywistą miejskim, członkiem stowarzyszenia Kocham Sopot. Publikuje teksty poświęcone Sopotowi i sprawom lokalnym na swojej stronie internetowej i w portalu Salon24.pl.

Jak ustaliliśmy - jego obecność na łamach „DB” nie oznacza, że zniknie z nich kto inny. Nie znaczy też, że Wojciech Wężyk zawiesi swoją dotychczasową działalność publicystyczną.

Nowy autor "DB" to także specjalista od PR i marketingu. Do 2010 roku był dyrektorem biura prasowego Ergo Hestii, po odejściu założył własną agencję Brandscope (działa w niej do dzisiaj).

Od 1 lipca redaktorem naczelnym „Dziennika Bałtyckiego” jest Artur Kiełbasiński, były sekretarz redakcji w Radiu Gdańsk. Poprzedni naczelny, Mariusz Szmidka, związany był z tytułem od 1997 roku. Jak się dowiadujemy, nie przyjął nowych warunków, na jakich miałby być związany z „Dziennikiem Bałtyckim” więc odszedł już z wydawnictwa za porozumieniem stron.

Według danych ZKDP, średnie rozpowszechnianie płatne razem „Dziennika Bałtyckiego” w grudniu ub. roku wynosiło 9 707 egz. (spadek r/d/r o 20,55 proc.).

 

 

Dołącz do dyskusji: Wojciech Wężyk z Salonu24 felietonistą „Dziennika Bałtyckiego”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bobo
Artur Kiełbasiński ma nosa do obiektywnych autorów ;)
15 3
odpowiedź
User
Romek
Zaczyna się - sami swoi.
11 2
odpowiedź