SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wola Info wyjdzie z GPW do końca 2010, w przyszłym roku ma mieć zysk

Francuski inwestor branżowy spółki informatycznej Wola Info, Devoteam, zamierza wycofać ją z GPW do końca 2010 r. i zrestrukturyzować. W 2011 roku firma ma przynieść zysk, poinformowała spółka w komunikacie.

„Przywrócenie stabilności finansowej, zapewnie długotrwałej stabilizacji i wykorzystanie efektu synergii to główne cele, jakie stawia przed sobą francuski Devoteam w stosunku do Woli Info. Celem Devoteamu jest wycofanie Woli Info z giełdy do końca bieżącego roku i zmiana nazwy spółki na Devoteam Consulting" - czytamy w komunikacie.

Devoteam to inwestor strategiczny Woli Info od połowy bieżącego roku. Obecnie posiada niespełna 50% akcji spółki. Po rejestracji akcji nowej emisji (jest w toku) zaangażowanie francuskiej firmy zwiększy się do 62%.

„Mogę z całym przekonaniem powiedzieć, że najgorsze mamy za sobą. Restrukturyzacja bazy kosztów stałych zaczyna przynosić efekty, a jednocześnie zdecydowanie zwiększa się ilość zamówień. Nie ukrywam, że zamierzamy wykorzystywać szanse jakie daje nam funkcjonowanie w grupie kapitałowej Devoteam, zwłaszcza że nasi główni partnerzy to te same firmy" - powiedział Marcin Hołubiec, wiceprezes Wola Info, cytowany w komunikacie.

Po drugim podwyższeniu kapitału Deteam zainwestuje w spółkę łącznie 10 mln zł.

„Środki te pozwalają na zabezpieczenie bieżącej działalności spółki i skupienie się na zmianie modelu biznesowego i struktury organizacyjnej. Powinniśmy zakończyć ten proces do końca roku. Innymi słowy oznacza to zakończenie generowania strat. Od 2011 r. zamierzamy wypracowywać zyski" - zapowiedział Hołubiec.

W ciągu dwóch najbliższych lat Wola Info zamierza zwiększyć zatrudnienia o 50 osób. Devoteam zamierza wspierać Wolę Info m.in. poprzez mocne zaangażowanie ścisłego kierownictwa francuskiej firmy oraz dzielenia się specjalistyczną wiedzą (know how).

„Głównym celem Woli Info na nadchodzący rok jest przywrócenie rentowności spółki. Przy współpracy z Devoteam, warszawska firma zamierza pozyskać nowych klientów z sektora telekomunikacyjnego i finansowego oraz zaproponować rynkowi nowe Devoteam zainwestuje w Wolę Info łącznie 10 produkty m.in. z zakresu e-administracji" - podano również w komunikacie.

Firma Devoteam zapowiedziała wcześniej, że ogłosi w październiku wezwanie do przymusowego wykupu pozostających w obrocie 481.213 akcji Wola Info.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wola Info wyjdzie z GPW do końca 2010, w przyszłym roku ma mieć zysk

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl