SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Wolna Szkoła" na Dzień Edukacji - Chyra, Masny, Zalewski, Ostaszewska i inni biorą ekierki w dłoń

14 października, w Dniu Nauczyciela, rusza kolejna odsłona kampanii akcji społecznej "Wolna Szkoła". Znane osoby publikują zdjęcia z czerwoną ekierką i pokazują, dlaczego ich zdaniem trzeba się sprzeciwiać zmianom w prawie oświatowym.

Article

W kampanii "Wolna Szkoła" w Dniu Edukacji Narodowej biorą udział aktorki i aktorzy (Andrzej Chyra, Maja Ostaszewska, Magda Koleśnik, Sonia Bohosiewicz, Anita Sokołowska, Marta Malikowska), twórcy internetowi (Rafał Masny, Red Lipstick Monster, Anja Rubik, Julia Zawadzka, Maja Heban), piosenkarki i piosenkarze (Gverilla Julia Pośnik, Krzysztof Zalewski) oraz dziennikarka "Newsweeka" Aleksandra Pawlicka.

 Influencerzy i artyści publikują w sieci swoje zdjęcia z czerwonymi ekierkami, które wyrażają poparcie dla "Wolnej Szkoły".

- Szkoła powinna być przede wszystkim bezpiecznym miejscem, w którym młodzi ludzie mogą odkrywać swoje talenty i uczyć się, jak radzić sobie w szybko zmieniającym się świecie. Centralizacja systemu oświaty, edukacja w służbie partii, zastraszanie nauczycieli - to nie są warunki do tworzenia dobrej szkoły - mówi Iga Kazimierczyk, jedna z inicjatorek "Wolnej Szkoły".

Wszystkie materiały kampanii zostały zrealizowane przez Agencję Pacyfika na zlecenie koalicji SOS dla Edukacji.

"Wolna Szkoła" ze spotami pokazującymi poglądy ministra Czarnka 

Kampanię „Wolna szkoła” prowadzi ponad 100 organizacji. W jej działania zaangażowane są nauczycielskie związki zawodowe, stowarzyszenie kadry kierowniczej oraz korporacje samorządowe:, w tym Unia Metropolii Polskich,  Związek Miast Polskich, Samorządy dla Polski.

W pierwszej odsłonie kampanii "Wolna Szkoła" ustami 12-latka wypowiedziano słowa ministra edukacji Przemysława Czarnka: "Kariera w pierwszej kolejności, a później może dziecko. Prowadzi to do tragicznych konsekwencji. Jeśli pierwsze dziecko rodzi się w wieku 30 lat, to ile można tych dzieci urodzić? To są konsekwencje tłumaczenia kobiecie, że nie musi robić tego, do czego została przez Boga powołana." Film kończy plansza akcji Wolna Szkoła z czerwoną ekierką, symbolem niezgody na rządowe zmiany w edukacji i głos lektora: "Nie pozwól, żeby tak wyglądała edukacja Twojego dziecka".

Drugi spot kampanii “Lekcja nr 2: Ideologia LGBT wywodzi się neomarksizmu” poświęcony jest słowom ministra edukacji Przemysława Czarnka na temat osób LGBT

Dołącz do dyskusji: "Wolna Szkoła" na Dzień Edukacji - Chyra, Masny, Zalewski, Ostaszewska i inni biorą ekierki w dłoń

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jest pytanie
czy ci celebryci mają pojąc pojecia do czego słuzy ekierka i jak ją prawidłowo używać?
odpowiedź
User
nik
czy ci celebryci mają pojąc pojecia do czego słuzy ekierka i jak ją prawidłowo używać?

A czy ty wiesz, jak prawidłowo używać języka polskiego?
odpowiedź
User
Łowcahipokrytów
Oho, i nasze elyty w pełnej krasie. Na ustach mają takie wzniosłe słowa, ulubionym jest tolerancja, ale oczywiście działa to tylko w jedną stronę xD Chcą naprawiać służbę zdrowia, prawo, politykę, edukację itd. - no po prostu polimaci.Jakoś nie przypominam sobie, żeby podnosili larum, kiedy pan przezywany "kuniem" na stanowisku ministra edukacji chciał wprowadzić mundurki i zamienić szkołę w przybytek rodem z Orwella. Bardzo króciutka, wybiórcza pamięć i niebywała wręcz hipokryzja.
odpowiedź