SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawnictwo Agora zapowiada książkę z przemówieniami Wołodymyra Zełenskiego. Dochód na wsparcie Ukrainy

Na początku 2023 roku nakładem Wydawnictwa Agora ukażą się przemówienia Wołodymyra Zełenskiego, zebrane w jednym tomie zatytułowanym „Przesłanie z Ukrainy". Cały dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na inicjatywę United24, stworzoną przez prezydenta Zełenskiego celem zbierania funduszy na pomoc Ukrainie.

Fot. Materiały prasoweFot. Materiały prasowe

„Przesłanie z Ukrainy" to zbiór najmocniejszych przemówień Zełenskiego z czasu wojny w Ukrainie, opatrzony napisanym przez niego wstępem. Układa się z nich opowieść o Ukrainie, wyrażona w słowach jej prezydenta, o kraju broniącym się przed rosyjską agresją. To także opowieść o narodzie przewodzącym światu w zmaganiach o demokrację.

„Przesłanie z Ukrainy" ukaże się w Polsce na początku 2023 r. nakładem Wydawnictwa Agora w tłumaczeniu Jerzego Wołk-Łaniewskiego. Całość dochodów ze sprzedaży książki, zarówno ukraińskiego prezydenta, jak i Wydawnictwa Agora, trafi na konto inicjatywy United24, stworzonej przez Wołodymyra Zełenskiego w celu zbierania funduszy na pomoc Ukrainie.

"Wspieranie Ukrainy to nie trend"

Książka zawiera osiemnaście przemówień, w tym jedno Ołeny Zełenskiej, osobiście dobranych przez prezydenta, aby przedstawić losy Ukrainy od 2019 r. Poprzedza je wstęp, w którym Wołodymyr Zełenski zastanawia się nad tym, czego dowiedział się o Ukrainie i o sobie samym od chwili rozpoczęcia pełnowymiarowej rosyjskiej inwazji.  

W publikacji znajduje się również wstęp autorstwa Arkadiego Ostrovskiego, redaktora do spraw Rosji i Europy Wschodniej w „The Economist", który przedstawia kontekst poszczególnych przemówień i wyjaśnia, jakie mają znaczenie. Pisze on m.in.: Ta książka pokazuje, jak Ukraina odnalazła własny głos i własną siłę, czego rezultaty możemy oglądać na polach bitewnych największej wojny w Europie od 1945 roku.  

Prezydent Wołodymyr Zełenski zaznacza: - Wspieranie Ukrainy to nie trend, to nie mem ani nie wyzwanie internetowe. To nie moda, która ma błyskawicznie rozejść się po świecie, a potem równie błyskawicznie przeminąć. Jeżeli pragniecie zrozumieć, skąd jesteśmy, czego chcemy i dokąd zmierzamy, musicie wiedzieć więcej o tym, kim jesteśmy. Pomoże Wam w tym ta właśnie książka.

"Książka pomoże usłyszeć przesłanie"

Zełenski od inauguracji w maju 2019 roku wygłosił na całym świecie około tysiąca różnych wystąpień. Osiemnaście przemówień zawartych w tej książce wybrał osobiście: mają one pomóc zrozumieć Ukraińców, ich aspiracje, nasze, a także wartości. - Przede wszystkim zaś ta książka pomoże wam usłyszeć nasze przesłanie dla świata: że jesteśmy wolnym i niepodległym narodem i że nie zaprzestaniemy walki do czasu, aż ostatni rosyjski oddział nie opuści naszego terytorium – dodaje prezydent Ukrainy.  

Jesienią 2022 r. „Przesłanie z Ukrainy" ukaże się nakładem Penguin Random House na świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych (Crown), w Niemczech (Siedler Verlag), w Hiszpanii (Debate) oraz w Portugalii (Vogais). Do tej chwili sprzedano prawa do publikacji wydania na terenie dziewięciu krajów.  

Wydawnictwo Agora specjalizuje się w literaturze faktu i biografiach, choć w jego ofercie nie brakuje także książek historycznych, poradników, wywiadów, książek dla dzieci, a także literatury pięknej, gatunkowej oraz popularnej. Wśród autorów wydawnictwa wymienić można m.in. Magdalenę Grzebałkowską, Jacka Hugo-Badera, Pawła Piotra Reszkę, Stanisława Łubieńskiego, Magdalenę Parys, prof. Jerzego Bralczyka, Donalda Tuska, Katarzynę Boni, Adama Wajraka, Michała Rusinka czy Wojciecha Mikołuszkę.

W drugim kwartale br. grupa Agora przy wzroście przychodów o 30 proc. do 261,8 mln zł i zysku EBITDA z 14,7 do 26,1 mln zł zanotowała 17,6 mln zł straty netto. Była ona wyższa niż rok wcześniej. Najmocniej zwiększyły się wpływy kin Helios, przychody reklamowe wzrosły o 9,5 proc. Jedyną pozycją przychodów spółki ze spadkiem wartości w tym kwartale była sprzedaż wydawnictw, która zmniejszyła się o niemal 7 proc. Rzutowały na to niższe wpływy Wydawnictwa Agora i ze sprzedaży „Gazety Wyborczej”, choć wpływy z prenumeraty cyfrowej dziennika wzrosły o ponad 10 proc.

Dołącz do dyskusji: Wydawnictwo Agora zapowiada książkę z przemówieniami Wołodymyra Zełenskiego. Dochód na wsparcie Ukrainy

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Stefan z Goeteborga
Popyt będzie jak na książki Michnika.
odpowiedź