SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wolontariuszy ceni tylko 12 proc. Polaków

Wolontariat za najskuteczniejszy sposób pomocy potrzebującym uznaje tylko 12 proc. Polaków - wynika z sondażu przeprowadzonego przez TNS OBOP. Prawie połowa ankietowanych najbardziej ceni pomoc bezpośrednią.

Wolontariuszy ceni tylko 12 proc. Polaków

46 proc. Polaków uważa, że najskuteczniejszym sposobem pomocy potrzebującym jest bezpośrednie dawanie im pieniędzy, ubrań i jedzenia. Taka opinia przeważa wśród osób w średnim wieku, a także tych, które źle oceniają swoją sytuację materialną. Co trzeci respondent jest za to zdania, że najlepiej przekazywać potrzebne rzeczy organizacjom dobroczynnym lub stowarzyszeniom. Jedynie 12 proc. ankietowanych - głównie osoby młodsze, uczniowie i studenci - uznaje, że najskuteczniejsza metoda pomocy potrzebującym to wolontariat.

Badanie opinii Polaków o sposobach pomocy potrzebującym zostało przeprowadzone przez TNS OBOP w listopadzie br. Ankiety objęły 1000 osób będących reprezentatywną grupą Polaków w wieku 15 i więcej lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wolontariuszy ceni tylko 12 proc. Polaków

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl