SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W TVP Info sprostowano słowa rzecznika PO o poparciu jego proboszcza dla przyjmowaniu uchodźców przez parafie (wideo)

Dwa tygodnie temu poseł i rzecznik prasowy PO Jan Grabiec w „Woronicza 17” w TVP Info stwierdził, że proboszcz parafii w Legionowie, w której mieszka polityk, zadeklarował, iż każda parafia w Polsce przyjmie rodziny uchodźców. Duchowny zaprzeczył temu w sprostowaniu, które pokazano w programie dzisiaj. - To oczywiste, że zdanie w imieniu polskiego Kościoła wypowiada prymas i przewodniczący Episkopatu Polski - tłumaczy Grabiec.

Jan Grabiec w studiu TVP Article

W wydaniu „Woronicza 17” z 18 czerwca Jan Grabiec ostro dyskutował z Joachimem Brudzińskim z PiS na temat przyjmowania uchodźców w Polsce. - Mój proboszcz zadeklarował, że każda parafia w Polsce przyjmie rodzinę. Papież Franciszek, prymas Polski, biskupi - wyliczył rzecznik prasowy PO, wchodząc w słowo Brudzińskiemu. - Niech pan tchórzliwie nie chowa się za plecami swojego proboszcza.

Dzisiaj na początku „Woronicza 17” pokazano sprostowanie w tej sprawie przysłane przez ks. Hieronima Średnickiego, proboszcza parafii w Legionowie, do której należy Jan Grabiec. Duchowny zaprzeczył, jakoby rozmawiał z posłem PO o przyjmowaniu uchodźców przez parafie w Polsce. Ponadto nigdy publicznie nie wypowiadał się na ten temat. Ks. Średnicki zaznaczył, że emisja sprostowania pozwoli mu odzyskać dobre imię oraz wyprowadzić z błędnego przekonania jego parafian i widzów TVP Info.

Sprostowanie zostało w całości odczytane, pokazano też zdjęcie dokumentu. Prowadzący Michał Rachoń poinformował, że zostanie również opublikowana w serwisie internetowym TVP Info.

Poproszony o wyjaśnienie Jan Grabiec zauważył, że o słowach proboszcza wspomniał w żywiołowej dyskusji z Joachimem Brudzińskim. - Mówiłem o księdzu prymasie, po czym marszałek Brudziński przerwał mi w trakcie wypowiedzi. Byłem przekrzykiwany przez pana marszałka i przez pana - zwrócił się do Michała Rachonia.

- Mówiłem o tym, że ksiądz prymas i przewodniczący Episkopatu Polski wyrażali jednoznaczne opinie na temat przyjmowania uchodźców. To marszałek Brudziński mówił, żebym nie zasłaniał się księdzem proboszczem. To oczywiste, że zdanie w imieniu polskiego Kościoła wypowiada prymas i przewodniczący Episkopatu Polski - podkreślił poseł PO. - To zdanie dotyczące mojego księdza proboszcza miało dotyczyć czego innego - wyjaśnił. Dodał, że przeprasza i pozdrawia duchownego.

Obecni w studiu przedstawiciele PiS i Kukiz ’15 zarzucili rzecznikowi PO rozpowszechnianie fake newsów i domagali się, żeby przeprosił. Jan Grabiec przyznał, że proboszczowi z jego parafii należą się w tej sytuacji przeprosiny.

Według danych Nielsen Audience Measurement w maju br. średnia oglądalność minutowa TVP Info wynosiła 199,7 tys. widzów, a udział stacji w rynku oglądalności - 3,38 proc.

W programach informacyjnych i publicystycznych TVP w ostatnich miesiącach opisywano często problemy, które z uchodźcami mają kraje z zachodu Europy. Jesienią ub.r. w „Minęła 20” wyemitowano mocno nieimigrancki materiał, którego dotyczyło ponad 30 skarg zgłoszonych do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Na krótko zawieszony został wtedy wydawca programu Krystian Krawiel.

Politycy PO wielokrotnie skarżyli się w ostatnim okresie, że nie są traktowani fair w programach TVP. Rozważali nawet ich bojkot, ale nie udało się przekonać do tego innych ugrupowań opozycyjnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W TVP Info sprostowano słowa rzecznika PO o poparciu jego proboszcza dla przyjmowaniu uchodźców przez parafie (wideo)

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sky
Teraz czas aby PO przeprosiła Polaków za 8 lat rządów.
68 19
odpowiedź
User
Sky
Teraz czas, aby PIS przeprosiło Polaków za to, co robi.
21 66
odpowiedź
User
Polak
PO to najbardziej zakłamana i antypolska partia jaką znam. Jak Judasz gotowi są sprzedać Polaków za garść brukselskich srebrników i zacząć osiedlanie muslimów w naszym pięknym kraju! Idź na wybory zanim będzie za późno, w Europie asymilacja z muslimami polega na stopniowym poddawaniu się żądaniom muslimów! A to szynka im nie pasuje, a to choinka świąteczna, a to ubiór kobiety. WON z PO i ich chorymi pomysłami na zniszczenie kraju!
42 18
odpowiedź