SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Warszawski finał WOŚP przeniesiony na pl. Teatralny i Bankowy. Owsiak: to ogromne wyzwanie

Najbliższy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie odbędzie się w dwóch nowych miejscach: na placu Teatralnym i placu Bankowym. Dotychczasowe miejsce, plac Defilad, zajęte jest przez budowniczych Muzeum Sztuki Nowoczesnej. - To dla nas ogromne wyzwanie, które także daje nam możliwość zaplanowania wszystkiego od nowa - komentuje szef WOŚP Jerzy Owsiak.

Jerzy Owsiak, fot. akpaArticle

Centrum warszawskich finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieściło się już od kilku lat na Placu Defilad - tuż przy Pałacu Kultury i Nauki. Teraz jednak w tym miejscu trwa budowa Muzeum Sztuki Nowoczesnej, a to oznacza, że najbliższy finał musi się odbyć w nowej lokalizacji.

Fundacja WOŚP w porozumieniu z władzami Warszawy zdecydowała o organizacji centrum zbiórki w dwóch nieodległych miejscach. Telewizyjne studio Orkiestry, skąd prowadzona będzie całodzienna transmisja z przebiegu akcji (to jest de facto punkt centralnym finału), zostanie wybudowane na placu Teatralnym - tuż obok Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Z tego miejsca wystartuje też warszawski Bieg WOŚP „Policz się z cukrzycą". Koncert główny Finału odbędzie się natomiast na placu Bankowym. Obie lokalizacje oddalone są od siebie o około 500 metrów.

 

- Od kilku tygodni intensywnie pracujemy z przedstawicielami Miasta Warszawa oraz Dyrekcją Teatru Wielkiego Opery Narodowej nad przygotowaniem finału w nowych miejscach. To dla nas ogromne wyzwanie, które także daje nam możliwość zaplanowania wszystkiego od nowa, poszukania nowych pomysłów i sposobów na to, by nasze styczniowe granie w Warszawie było jeszcze bardziej atrakcyjne - mówi Jerzy Owsiak, prezes zarządu Fundacji WOŚP.

28. finał WOŚP odbędzie się 12 stycznia 2020 roku. Orkiestra grać będzie tym razem dla dziecięcej medycyny zabiegowej. - Skupiamy się na chirurgii ogólnej, kardiochirurgii, neurochirurgii, gramy na wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, zakładów diagnostyki obrazowej - mówił Owsiak dla TVN24. Hasło nadchodzącego finału brzmi „Wiatr w żagle”. Imprezę ponownie pokaże TVN. Tegoroczny, 27. finał WOŚP oglądało średnio 1,06 mln widzów, transmisje w TVN24 śledziło 407 tys. osób, a w TTV - 291 tys.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy założona została w 1993 roku, co roku w drugą niedzielę stycznia organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja kupuje sprzęt medyczny i przekazuje go szpitalom w całej Polsce. Do tej pory Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1 mld zł.

Dołącz do dyskusji: Warszawski finał WOŚP przeniesiony na pl. Teatralny i Bankowy. Owsiak: to ogromne wyzwanie

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Q7 3.0
Patrzcie tyle lat a ja nigdy nie dałem mu ani grosza. Można? Można!
odpowiedź
User
mijo
A niech grają (ja też im nie daję), a kto im zabroni (na tym polega demokracja). Najlepiej niech co roku grają w Święto Jom Kipur, fajne święto jest. W taki dzień to takiego brodatego bym uhhhh, w oba poliki wycałował.
odpowiedź