SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

WP.pl rezygnuje z działów o kulturze, szkole i konfliktach

Ostatnie cięcia w Grupie Wirtualna Polska objęły też portal WP.pl, na którym z końcem lutego przestało być aktualizowanych kilka sekcji tematycznych: Muzyka, Kultura, Konflikty i Szkoła.

Article

Jak informowaliśmy we wtorek, Grupa Wirtualna Polska pod koniec lutego zawiesiła serwisy Nasygnale.pl, Niewiarygodne.pl i Odkrywcy.pl. - Nie miały autonomicznego ruchu oraz dedykowanych kampanii reklamowych - wyjaśnił nam wiceprezes firmy Michał Brański (zobacz szczegóły).

Jednocześnie przestały być aktualizowane niektóre działy tematyczne portalu WP.pl, takie jak Muzyka, Kultura, Konflikty i Szkoła. W każdym z nich od początku marca nie pojawiają się już informacje agencyjne i teksty autorskie, zamarły również ich fanpage’e facebookowe.

Z danych Megapanelu PBI/Gemius wynika, że dział muzyczny WP.pl w styczniu br. miał 2,27 mln użytkowników i 39,3 mln odsłon, sekcja o kulturze - 1,31 mln użytkowników i 24,3 mln odsłon, część zagraniczna działu Wiadomości (do której należy zakładka Konflikty) - 1,74 mln użytkowników i 8,7 mln odsłon, natomiast strony poświęcone szkole - 436 tys. użytkowników i 1,7 mln odsłon.

>>> Najpopularniejsze serwisy tematyczne w styczniu 2014 roku

Rezygnacja z części serwisów i działów Wirtualnej Polski wiąże się z dużymi zwolnieniami, które zaczęły się w portalu pod koniec lutego. Według nieoficjalnych informacji pracę straciło około 100 osób, m.in. szefowie działów Edukacja, Kultura i Muzyka (przeczytaj o tym więcej).

W lutym zostało sfinalizowane przejęcie Wirtualnej Polski od Orange Polska przez Grupę O2 (we współpracy z funduszem Innova Capital). Do zarządu nowo utworzonej Grupy Wirtualna Polska weszli założyciele i dotychczasowi szefowie O2, którzy poinformowali, że przeprowadzony zostanie szybko przegląd serwisów należących do łączących się wydawców. - Chcemy, aby te najniżej wiszące owoce zostały zerwane w najbliższych kilku miesiącach, powiedzmy do wakacji - stwierdził prezes firmy Jacek Świderski (więcej na ten temat).

- Koncentrujemy siły wokół strategicznych sektorów i w tym celu dokonujemy rekonstrukcji portfela serwisów. Co ważne, treści z niektórych zamrażanych witryn i działów, jak np. Kultura, Konflikty czy Edukacja, trafiają do naszych pozostałych serwisów, uzupełniając ich zawartość i podnosząc jakość kontentu - tłumaczy Świderski w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. - Przykładowo treści z serwisu Konflikty trafiły do Wiadomości. Natomiast treści o kulturze ze wszystkich serwisów będą agregowane w nowym kanale Kultura na stronie głównej WP.pl - dodaje.

W styczniu br. serwisy Wirtualnej Polski zanotowały 13,21 mln użytkowników i 2,79 mld odsłon, a strony Grupy O2 - 9,08 mln użytkowników i 878 mln odsłon. Sam portal WP.pl miał 11,89 mln użytkowników i 2,15 mld odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: WP.pl rezygnuje z działów o kulturze, szkole i konfliktach

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hmm
W takim tempie zamykają, że niedługo zostanie tylko pudelek, wrzuta i... intranet. Najlepsze owoce w sadzie. A tyle było gadania o treściach premium... Lider, pierwszy wybór dla reklamodawców? Onet nie ma się czym martwić, ale inwestor owszem, powinien.
48 12
odpowiedź
User
biedronka
garazowa mentalność pseudo-biznesmenów. myśli jeden z drugim że jak osiągnie stan personelu z garażu to utrzyma wyniki i będzie się łatwiej kierowało lemingami na smieciowkach. jeszcze tylko misie kolorowe nakażcie jak w o2 wrzucanie zdjęć z sieci bez zgody i brak źródeł przy arttykulach zajumanych innym. konkurencja na pewno przejdzie obojetnie i nie zasypie pozwami nowego lidera. w garażu udawało się takie wałki uskuteczniac. zobaczymy jak teraz wam pojdzie mistrzowie internetu ;-)
31 13
odpowiedź
User
Kawka
"zamarły również ich fanpage’e facebookowe" - Czyżby pisali na nich tylko opłaceni przez WP ludzie ????:)
17 15
odpowiedź
User
mikelos
"Kawka" napisał(a): 'zamarły również ich fanpage’e facebookowe' - Czyżby pisali na nich tylko opłaceni przez WP ludzie ????:)


By ludzie mieli o czym dyskutować na fanpejdżu, właściciel tegoż musi wrzucać posty - tak trudno to zrozumieć ? Chcesz dyskutować na FB pod nieaktualnymi postami ? Idź, pogadaj lepiej z maildeamonem :)
18 10
odpowiedź
User
ola
Ta cała wp wygląda jak ze średniowiecza, redaktorzyny coś tam lepia sami nie wiedzą co, nie dziwię sie że wymieniają ekipe moze coś sie zmieni bo do tej pory to poziom faktu był tylko cycek brakowało
9 14
odpowiedź